Naga Markets1453137702459Bank w swoim najnowszym komentarzu rynkowym przyznaje, że 4 czerwca tego roku zalecał sprzedaż funta względem USD oraz EUR. Piątego września zrealizował niewielką stratę na GBP/USD, utrzymując jednak swoje krótkie pozycje na EUR/GBP, które od tamtej pory przyniosło zysk na poziomie 2,1%. Specjaliści UniCredit są przekonani, że EUR/GBP wciąż jest dobrą okazją inwestycyjną.


Spore wzrosty EUR/GBP we wrześniu zapewniły zadowalający zysk wszystkim tym, którzy podążyli za radą UniCredit w czerwcu. Nowy, roczny szczyt ustanowiony niedawno powoduje, że bezpiecznym wyjściem zdaniem analityków banku jest przesunięcie poziomu zleceń zabezpieczających tuż poniżej 0,8562. Pozwoli to na zabezpieczenie nieco ponad połowy wypracowanego dotąd zysku oraz pozostawi wystarczająco sporo miejsca na ewentualną korektę.

Śledź pozycje, komentarze oraz rekomendacje największych banków świata – skorzystaj z bezpłatnego triala usługi FxWatcher!

UniCredit przekonuje, że obecne poziomy EUR/GBP nie są wcale końcem trwającego trendu wzrostowego. Obecny poziom docelowy dla tej pary wynosi zdaniem analityków banku 0,93. Poziom ten został zmieniony z wcześniejszego 0,89 z powodu ostatnich wypowiedzi Theresy May w sprawie terminu rozpoczęcia rozmów o Brexicie. Oczekujemy, że do samego rozpoczęcia rozmów szterling będzie znajdował się pod presją sprzedających. Tym samym faworyzujemy długie pozycje na EUR/GBP – czytamy w rekomendacji.

UniCredit zabezpiecza swoje długie pozycje na EUR/GBP poniżej 0,8562. Zdaniem banku, para może dotrzeć nawet do 0,9300.
UniCredit zabezpiecza swoje długie pozycje na EUR/GBP poniżej 0,8562. Zdaniem banku, para może dotrzeć nawet do 0,9300.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: USD/CHF coraz bliżej wybicia?
Następny artykułOd inwestora do scalpera – USDCHF
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here