Naga Marketsunicredit_logo-svgPo środowej decyzji FOMC przyszła kolej na Super Czwartek. Już dziś o godzinie 13:00 poznamy nie tylko decyzję Bank of England w sprawie wysokości brytyjskich stóp procentowych, ale opublikowany zostanie również raport inflacyjny za okres trzeciego kwartału tego roku. Analitycy UniCredit nastawiają się na gołębi przekaz BoE.


Oczekujemy, że brytyjskie MPC pozostawi politykę monetarną w niezmienionym kształcie, czego spodziewa się również większość rynku – czytamy w dzisiejszym komentarzu walutowym UniCredit.

Analitycy banku spodziewają się wyniku 7-2 w głosowaniu nad pozostawieniem stóp na dotychczasowym poziomie 0,25%. Największymi gołębiami w MPC wydają się Haldane oraz Vlieghe i to oni najprawdopodobniej zagłosują za kolejnym cięciem. Ogólną zgodą z kolei powinien zakończyć się wniosek o kontynuowanie skupu aktywów na dotychczasowym poziomie.

Śledź na bieżąco komentarze makroekonomiczne największych banków. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Dzisiejsze oświadczenie Bank of England powinno być kontynuacją oświadczenia opublikowanego we wrześniu. Większość członków Komitetu dostrzega potrzebę dalszego luzowania polityki monetarnej by w ten sposób zabezpieczyć się przed potencjalnymi efektami Brexitu.

Na wykresie H4 GBP/USD zaczyna tworzyć się pinbar.
Na wykresie H4 GBP/USD zaczyna tworzyć się pinbar.

W ostatni czwartek ONS opublikował wyliczenia dotyczące brytyjskiego PKB, które miałoby wzrosnąć o 0,5% k/k w trzecim kwartale 2016 roku. Wartość ta jest zdecydowanie wyższa niż sierpniowa prognoza BoE na poziomie 0,1%. Choć to mało prawdopodobne, by członkowie MPC wyciągnęli pochopne wnioski na podstawie szacunków zmiany wartości PKB to jednak zdecydowanie bardziej pozytywne wyliczenia wydają się być podstawą do odroczenia obniżki stóp w tym roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAktywne o poranku: Prairie, ING, Agroton
Następny artykułBrytyjskie PMI lepsze od prognoz. Jak reaguje funt?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here