Naga MarketsDzisiejsza decyzja Federal Open Market Committee (FOMC) zdaniem większości uczestników rynku nie przyniesie ze sobą podwyżki amerykańskich stóp procentowych. Mimo wszystko, dolar pozostaje pod presją – przekonują analitycy Unicredit. Co jest tego przyczyną?


Dzisiejszym wynikom posiedzenia FOMC nie towarzyszy konferencja prasowa, więc całe wydarzenie postrzegane jest jako nieco słabsze niż choćby te grudniowe. Mimo wszystko inwestorzy zwrócą uwagę na publikowane równolegle do decyzji monetarnej minutki z posiedzenia Komitetu.

Analitycy Unicredit przychylają się do konsensusu rynkowego i nie oczekują zmianw obecnym kształcie amerykańskiej polityki monetarnej. Lekkie zmiany mogą zajść natomiast w języku użytym do stworzenia oświadczenia. Minutki mogą okazać się nieco bardziej jastrzębie niż te opublikowane w grudniu. Wszystko za sprawą postępującego rozwoju, ważnych dla Fed wskaźników makroekonomicznych – uważa bank.

Codzienne komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne oraz rekomendacje zapewnia usługa FxWatcher. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego i wykorzystaj przewagę na rynku!

Sentymenty rynkowe, choć nieco bardziej spokojne niż wczorajsze, wciąż pozostają nerwowe. Winę ponosi za to nie tylko wieczorna aktywność FOMC, ale i nowowybrana administracja prezydenta Trumpa. Wczoraj obserwowaliśmy silną aprecjację euro i wzmożoną presję podażową dolara po tym, jak świat obiegły komentarze Petera Navarro insynuujące, że obecna władza Stanów Zjednoczonych może przychylać się do słabego dolara.

Najprawdopodobniej jednak nie odnajdziemy komentarzy FOMC w tej sprawie w dzisiejszym oświadczeniu. Członkowie Rezerwy zapewne wskażą na kontynuację poprawy ogólnych warunków ekonomicznych w kraju. Ton, choć o zabarwieniu jastrzębim powinien jednak pozostać odpowiednio ostrożny. W naszej opinii dzisiejsza decyzja oraz oświadczenie FOMC nie będą punktem zwrotnym na wykresie dolara. Niepewność co do przyszłego kierunku polityki gabinetu Trumpa przysłuży się wzmożonej zmienności, która przez większość czasu pozostanie bezkierunkowa – przekonuje Unicredit. Mimo to, prognozy banku na nadchodzące tygodnie zakłada kontynuację osłabiania się pozycji dolara na rynku walutowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here