Naga MarketsUnicorny biznesu z ostatnich miesięcy na przykładzie rynku zza oceanuJak wiele nowych firm, które są określane tym mianem, pojawiło się w ostatnim czasie i dlaczego to rynek USA jest pionierem pod tym względem? Prawie 40% aktualnych unicornów powstało w ciągu pierwszych 8 miesięcy 2021 roku, a liczba ta zwiększyła się znacząco dzięki napływowi kapitału do funduszy Venture Capital w skali globalnej. Sprawiło to, że bieżący rok jest rekordowy pod względem wolumenu firm, którym możemy przypisać ten status.

Czym jest unicorn start-up?

Określenie to zostało nadane w 2013 przez Aileen Lee,amerykańskiego anioła biznesu i założycielkę Cowbow Ventures – funduszu Venture Capital z siedzibą w samym centrum Doliny Krzemowej. Mianem jednorożców biznesu określamy prywatne firmy, start-upy, które podczas swojego rozwoju zdołały przekroczyć barierę 1 miliarda dolarów.Geneza tego określenia odnosi się do mitycznych jednorożców (ang. unicorn), co ma uwypuklać nieprawdopodobny sukces przedsiębiorców, ponieważ statystycznie zdarza się on niezwykle rzadko. Według danych podanych przez AngelList w lipcu tego roku szansa na to, że start-up z zapleczem Venture na etapie seed-stage osiągnie status unicorna, wynosi 1 do 40 lub 2.5%.

W okresie swoich pierwszych kalkulacji Lee doliczyła się w sumie 39 jednorożców. Siedem lat później nowy unicorn pojawia się już w tempie jednego na trzy dni i w samym 2020 roku aż 96 przedsiębiorstw zostało mianowanych do tego tytułu.

2021. historycznym rokiem dla jednorożców

W bieżącym roku jesteśmy świadkami imponującej ekspansji jednorożców i prywatnych firm, których wartość przekroczyła 1 mld dolarów. W sierpniu tego roku liczba unicornów biznesu przekroczyła 800 na całym świecie, a ich skumulowana wartość to ponad 2.6 biliona dolarów. Ich siedziby znajdują się w 41 krajach na całym świecie i są ulokowane w aż 215 miastach. Spośród 801 firm 316 uzyskało ten status w okresie od stycznia do końca sierpnia tego roku, a to oznacza, że blisko 40% wszystkich firm określanych jednorożców biznesu pojawiło się tylko w 2021 roku.

USA stolicą klubu 1mld $

Stany Zjednoczone mogą pochwalić się największą liczbą firm należących do tego prestiżowego klubu, ponieważ do końca sierpnia tylko na terenie ich kraju znajdowało się ponad 400 jednorożców, a to stanowi około 50% całkowitej liczby unicornów na świecie. Na drugim miejscu plasują się Chiny (158), na trzecim Indie (40),natomiast czwarte miejsce w tym zestawieniu zajmuje lider w Europie-Wielka Brytania (31).

Tylko w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2021 roku USA dodało 184 nowych członków klubu. Kto zatem dołączył do grona liderów start-upowych w ostatnim czasie?

PandaDocs

Firma z siedzibą w San Francisco. Oficjalnie na liście unicornów od 22 września 2021 roku.Produkty tej firmy pozwalają biznesom na generowanie, śledzenie oraz automatyzację procesów edycji dokumentów, a w tym między innymi wniosków i kontraktów.Umożliwiają również korzystanie z ePodpisów. W czasie pandemii, gdy upowszechnił się model pracy zdalnej, wzrosło zapotrzebowanie na korzystanie z platform technologicznych, co znacząco napędziło działanie PandaDocs i przyczyniło się do sukcesu tej firmy. Jednym z czołowych inwestorów, którzy znaleźli potencjał w produkcie tego przedsiębiorstwa jest Microsoft Venture Fund.

invest

BlockDaemon

Ten wart 1,23 mld dolarów właściciel niezależnej platformy blockchainowej trafił na listę jednorożców dobę przed poprzednikiem, a mianowicie 21 września. Platforma ta pozwala swoim użytkownikom na korzystanie z ponad 40 różnych sieci blockchainowych, takich jak – ETH 2.0, Bitcoin, Polkadot, Cosmos, Solana, Terra, Cardano. Jednym z inwestorów pokładających nadzieje w projekt BlockDaemon jest gigant finansowy – Goldman Sachs, który bardzo pozytywnie wypowiada się o współpracy z tym start-upem.

RebellionDefence

Założona w 2019 roku Spółka zajmująca się wspieraniem potrzeb militarnych Stanów Zjednoczonych dzięki opracowanej przez nich sztucznej inteligencji w działaniach bojowych. Dążą do rozwoju rynku  za pomocą oprogramowania wspierającego w pełni autonomiczne działania w misjach zbrojnych. Oficjalnie na liście unicornów od połowy września 2021.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | comparic.pl | dino kurs akcji | btc prognoza | famur giełda | prognoza dla dolara | euro lew |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here