Naga MarketsUNICEFFundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, uruchomił fundusz, w ramach którego można będzie otrzymywać, przechowywać oraz rozdysponowywać darowizny przekazywane w dwóch kryptowalutach: Bitcoinie i Ethereum. W komunikacie, który ukazał się 9 października, dowiemy się, iż utworzony specjalnie w tym celu Fundusz Kryptowalutowy będzie zarówno przyjmował środki w kryptowalutach, jak i rozdzielał je w tej samej formie.


UNICEF chce rozszerzyć wykorzystanie technologii blockchain

Jest to najnowsza inicjatywa tej organizacji mająca na celu zwiększenie adopcji technologii blockchain po to, by służyła do realizacji szerszych celów. Co ciekawe, pierwsze darowizny, w kwocie 100 etherów o wartości ok. 18 tys. USD, które zasiliły Fundusz pochodzą od Fundacji Ethereum i trafią one do trzech odbiorców w ramach Funduszu Innowacyjnego UNICEF: Prescrypto, Atix Labs oraz Utopixar.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Wraz z UNICEF, podejmujemy działania w zakresie Funduszu Krypto, aby poprawić dostęp do podstawowych potrzeb, praw oraz zasobów” – skomentowała Aya Miyaguchi, dyrektor wykonawczy w Fundacji Ethereum.

Swojego zadowolenia nie kryła również Henrietta Fore, dyrektor wykonawczy w UNICEF:

„Jest to nowe i ekscytujące przedsięwzięcie dla UNICEF. Jeśli cyfrowe ekonomie i waluty mają potencjał by kształtować życie nowych pokoleń, ważne jest, by korzystać z oferowanych przez nie możliwości. […] Dlatego też utworzenie Funduszu Kryptowalutowego jest istotnym i wyczekiwanym krokiem naprzód w działaniach humanitarnych i rozwojowych.

UNICEF rozpoczął eksperymenty związane z przyjmowaniem darowizn w kryptowalutach już w zeszłym roku, umożliwiając wpłatę środków z wykorzystaniem dziewięciu różnych tokenów. Decyzja o tym, by pozyskanych funduszy nie zamieniać na fiaty związana jest m.in. z problemami, jakie w ostatnim czasie wystąpiły z procesorami płatności, m.in. w związku z darowizną w kwocie 100 tys. USD przeznaczoną dla organizacji pomagającej w walce z pożarami w Amazonii. Została ona zatrzymana przez BitPay z powodu problemów z ustawieniami w rachunku należącego do tejże organizacji.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here