Naga MarketsUnibep zwiększył wartość umowy na prace przy Polimerach Police do 87,2 mln złUnibep podpisał aneks do umowy o z Hyundai Engineering o rozszerzenie zakresu robót robót w ramach budowy kompleksu Polimery Police, co zwiększyło wartość umowy o 34,2 mln zł netto do 87,2 mln zł netto, podała spółka. Zakończenie realizacji prac z uwzględnieniem aneksu uzgodniono na I kw. 2022 r.

“Przedmiotem aneksu jest zmiana stawek jednostkowych, zwiększenie zakresu robót, a w konsekwencji zwiększenie łącznego szacunkowego wynagrodzenia emitenta o kwotę ok. 7,5 mln euro netto, co stanowi równowartość ok. 34,2 mln zł netto. Łączne wynagrodzenie szacunkowe z tytułu realizacji umowy, z uwzględnieniem treści aneksu, wynosi ok. 19,1 mln euro netto, co stanowi równowartość ok. 87,2 mln zł netto” – czytamy w komunikacie.W kwietniu Unibep podpisał z Hyundai Engineering Co., Ltd. działającym poprzez Hyundai Engineering Oddział w Polsce umowę o podwykonawstwo. Przedmiotem umowy jest wykonanie zespołu budynków w ramach budowy kompleksu Polimery Police. Szacunkowa wartość wynagrodzenia wynosi ok. 11,64 mln euro netto (ok. 52,8 mln zł netto). Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpi w II kw. 2020 r., a zakończenie według umowy z kwietnia w III kw. 2021 r.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,68 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcje | kurs liry tureckiej | akcje mercator medical | zloty kurs | biomedlub notowania | notowania asseco | kurs dolara |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here