Naga Markets

Unibep z obniżoną wyceną przez DM Banku PBS - zapiski giełdowego spekulantaAnalitycy DM Banku PBS, w najnowszym raporcie, obniżyli cenę docelową akcji Unibepu do 10 zł z 11 zł wcześniej, tłumacząc ten krok trudnościami całej branży. “W obecnym, bardzo trudnym dla sektora budowlanego okresie, wyniki Grupy Unibep uważamy za dobre. W pierwszym półroczu 2022 Grupa osiągnęła przychody na 1 mld zł (wzrost o 47 proc. rdr), które miały przełożenie na 62,2 mln zł EBITDA (wzrost 84 proc. rdr) oraz 38 mln zł zysku netto (wzrost o 138 proc. rdr). Odnotowany został jednak spadek marż, będący wynikiem wielu czynników, z którymi zmaga się branża budowlana m.in. wzrost cen materiałów, energii, kosztów usług obcych.

Uważamy, że w tych warunkach Grupa dobrze sobie radzi zarówno z posiadanym portfelem kontraktów, jak i zdobywaniem kolejnych, przy widocznym na rynku zahamowaniu inwestycji prywatnych. Uważamy, że aktualny backlog przekraczający 3,5 mld zł zapewni Grupie stabilne przychody.Nowe minima 

W większości składa się on z nowych kontraktów, co w dużej mierze ogranicza ryzyko ich rentowności” – napisano w raporcie. Analitycy DM Banku BPS prognozują, że w 2022 roku skonsolidowany zysk netto Unibep wyniesie 42,3 mln zł, a w 2023 roku spadnie do blisko 32 mln zł. W 2021 roku grupa Unibep miała 47,1 mln zł zysku netto. Wykres przedstawia trend spadkowy i odnotowane niedawno nowe minima.

unibep


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here