Naga MarketsUnibep SA z Bielska Podlaskiego jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, funkcjonującym na rynku od 65 lat.

uibep

Notowania spółki od początku bieżącego roku zaliczyły około 60% zwyżkę. Wykres tygodniowy pokazuje, że cena dotarła do czytelnego oporu w rejonie 7 zł i na tym poziomie zaczęły się problemy. Kurs spółki wyhamował trend wzrostowy. Sądząc po raportach kwartalnych, wydaje się, że może pojawić się problem z dalszymi wzrostami. Ostatnie kwartały I oraz IV z poprzedniego roku, wskazują na spadek przychodów względem poprzedniego roku. Podobnie jest zyskiem netto. Kilka ostatnich raportów kwartalnych wypada słabiej niż przed rokiem. W pierwszym kwartale tego roku spółka odnotowała zaledwie 1,91 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej było to ponad 18 mln zł.

Niższe w tym okresie są także wskaźniki rentowności oraz słabsze wskaźniki płynności. Spółka jednak w ostatnim czasie przekazuje także sporo pozytywnych informacji takich jak pozyskanie zgody na budowę trzech budynków w Warszawie za niemal 85 mln zł czy też kontrakt na budowę galerii handlowej za 37 mln zł. Wcześniej spółka informowała także o kontraktach pozyskanych w Norwegii na około 73 mln zł. Była w stanie wypłacić także dywidendę w wysokości 0,22 zł na akcję. Spółka przeprowadziła także skup akcji własnych, podczas którego dokonano przejęcia około 1 mln akcji. Wydaje się, że wszystkie te pozytywne informacje zostały wycenione i obecnie spółka wchodzi w okres korekty. Dopiero ewentualne wybicie poziomu 7 zł może doprowadzić do budowy bardziej długotrwałego trendu wzrostowego.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: The Farm 51 [F51] – czekamy na targi Gamescom i Chernobylite – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here