Naga MarketsUnibep [UNI], Wasko [WAS] – Gorące spółki dniaBardzo pozytywne informacje przekazuje ostatnio budowlana spółka Unibep. Jej firma zależna Lykke UDM zawarła właśnie dwie umowy nabycia praw do sąsiadujących ze sobą nieruchomości położonych w Warszawie w dzielnicy Mokotów, za 12 mln zł. Na nabytych działkach planowana jest inwestycja mieszkaniowa. Kilka dni wcześniej, inna firma zależna Unibepu wygrała przetarg na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji składającej się z 29 mieszkań wykonanych w technologii modułowej zlokalizowanych w 3 budynkach wraz z garażem podziemnym oraz powierzchniami handlowo – usługowymi w Norwegii za ok. 24,7 mln zł netto.

    • Unibep z kolejnymi kontraktami
    • Wasko poprawia wyniki finansowe

Zakończenie inwestycji przewidziano na III kw. 2022 roku. Kolejne kontrakty przekładają się na poprawę wyników. W III kwartale zysk sięgnął 20,05 mln zł (13,02 mln zł przed rokiem), a w sumie za trzy kwartały zysk sięga 29,77 mln zł (19,52 mln zł zysku rok wcześniej).

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyspieszenie trendu wzrostowego

Na początku lutego do grona spółek, które powinny zachowywać się lepiej niż rynek, Unibep został zaliczone przez DM BOŚ. Na wykresie mamy wybicie górą z kanału wzrostowego i jego re-test. Wskazuje to na przyspieszenie tendencji wzrostowej.

unibep


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Mocna reakcja na wyniki

Spółka z branży IT, która zyskała na wybuchu pandemii, Wasko – pokazała podczas poniedziałkowej sesji raport z wynikami za IV kwartał 2020 roku. W tym okresie firma odnotowała 11,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec zaledwie 1,24 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 17,38 mln zł wobec 0,96 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 191,5 mln zł wobec 150,04 mln zł rok wcześniej.

wasko

W całym 2020 r. spółka miała 11,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 5,86 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 458,58 mln zł w porównaniu z 414,98 mln zł rok wcześniej. Wyniki uległy więc zdecydowanej poprawie, co powinno przekładać się na notowania. Na razie, nie wyglądają one najlepiej, mimo że kurs rośnie od końca października. Mocne odbicie przy wysokich obrotach może być początkiem ruchu do oporu w rejonie 1,50 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zł kurs | pgnig giełda | dow jons | lotos akcje | notowania jsw | notowania nasdaq 100 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here