Naga Markets


Unibep SA z Bielska Podlaskiego jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, funkcjonującym na rynku od 65 lat.

unibep
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o niemal 5% jednak przy dość niskich obrotach. Kurs próbował wybić się ponad marcowe wierzchołki co otworzyłoby drogę do kontynuowania wzrostów, które trwają od początku nowego roku. Powodem zwyżki w dniu wczorajszym była opublikowana prognoza na 2019 roku. Spółka spodziewa się w nim zwiększenia przychodów i zysku netto oraz poprawy marży. Generalnie ten rok powinien być lepszy i stabilniejszy niż poprzedni. Warto przypomnieć, że w 2018 roku spółka wypracowała 1,66 mld zł przychodów co jest wynikiem o niemal 2% lepszym niż rok wcześniej. Zysk netto także rósł do poziomu 27,6 mln zł czyli o niemal 4%. W komunikacie prezes spółki dodał, że firma najgorsze ma już za sobą czyli kontrakty, które mogą przysparzać kłopotów skończą się jeszcze w tym roku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Wittchen, CI Games, Asbis

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów.

marvipol
źródło xStation 5

Notowania spółki otworzyły się na starcie wczorajszej sesji spora luką wzrostową. Ostatecznie kurs wzrósł o niemal 8% przy podwyższonych obrotach. Na wykresie widać, że zwyżka zatrzymała się przy lokalnym oporze jaki wyznaczają poprzednie wierzchołki. Powodem mocnego otwarcia sesji była informacja o sprzedaży w pierwszym kwartale roku. W tym okresie spółka sprzedała o 51% więcej lokali niż przed rokiem. Według wstępnych szacunków udało się sprzedać 302 mieszkania, a liczba przekazań wzrosła do 168. Wartość sprzedanych mieszkań wyniosła 155,3 mln zł co oznacza wzrost aż o 76%. Mamy więc bardzo silny pierwszy kwartał, nie dziwi więc mocna reakcja rynku na opublikowane dane.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here