Naga MarketsUnibep SA z Bielska Podlaskiego jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, funkcjonującym na rynku od 65 lat.

unibep
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o niemal 5% jednak przy dość niskich obrotach. Kurs próbował wybić się ponad marcowe wierzchołki co otworzyłoby drogę do kontynuowania wzrostów, które trwają od początku nowego roku. Powodem zwyżki w dniu wczorajszym była opublikowana prognoza na 2019 roku. Spółka spodziewa się w nim zwiększenia przychodów i zysku netto oraz poprawy marży. Generalnie ten rok powinien być lepszy i stabilniejszy niż poprzedni. Warto przypomnieć, że w 2018 roku spółka wypracowała 1,66 mld zł przychodów co jest wynikiem o niemal 2% lepszym niż rok wcześniej. Zysk netto także rósł do poziomu 27,6 mln zł czyli o niemal 4%. W komunikacie prezes spółki dodał, że firma najgorsze ma już za sobą czyli kontrakty, które mogą przysparzać kłopotów skończą się jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Wittchen, CI Games, Asbis

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów.

marvipol
źródło xStation 5

Notowania spółki otworzyły się na starcie wczorajszej sesji spora luką wzrostową. Ostatecznie kurs wzrósł o niemal 8% przy podwyższonych obrotach. Na wykresie widać, że zwyżka zatrzymała się przy lokalnym oporze jaki wyznaczają poprzednie wierzchołki. Powodem mocnego otwarcia sesji była informacja o sprzedaży w pierwszym kwartale roku. W tym okresie spółka sprzedała o 51% więcej lokali niż przed rokiem. Według wstępnych szacunków udało się sprzedać 302 mieszkania, a liczba przekazań wzrosła do 168. Wartość sprzedanych mieszkań wyniosła 155,3 mln zł co oznacza wzrost aż o 76%. Mamy więc bardzo silny pierwszy kwartał, nie dziwi więc mocna reakcja rynku na opublikowane dane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here