Naga MarketsUnibep spodziewa się wzrostu przychodów ze sprzedaży w II półroczuWarszawa, 01.09.2021 (ISBnews) – Unibep spodziewa się wzrostu przychodów ze sprzedaży w II połowie 2021 r., poinformował prezes Leszek Gołąbiecki.

„Analizując aktualny poziom zamówień i plany finansowe poszczególnych segmentów spodziewamy się, że w drugiej połowie roku nastąpi wzrost przychodów ze sprzedaży” – napisał Gołąbiecki w komentarzu do wyników za I półrocze.„Jesteśmy przekonani, że będziemy beneficjentami budowy dróg w Polsce Wschodniej – inwestycje te są priorytetem polskich decydentów. Jesteśmy też przygotowani, by w pełni korzystać z europejskiego Zielonego Ładu – wielkiego programu wsparcia budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Biorąc pod uwagę rozwój budownictwa związanego z szeroko pojętą tzw. zieloną energetyką, podjęliśmy kroki zmierzające do rozszerzenia swojej działalności w tego rodzaju inwestycjach” – dodał.

Według prezesa, nadal niewiadomą jest dalszy przebieg pandemii COVID-19.

„Ważne, że na razie pandemia nie miała znaczącego wpływu na bieżącą działalność Grupy Unibep – wszystkie budowy oraz back office we wszystkich spółkach Grupy pracowały normalnie, przestrzegając reżimu sanitarnego i obowiązujących przepisów. Wśród pracowników prowadzimy kolejną kampanię promującą szczepienia przeciw koronawirusowi” – wskazał.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Unibepu sięgnęły 693,57 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 733,18 mln zł rok wcześniej.

Portfel zamówień w części budowlano-infrastrukturalnej Unibepu wynosi ok. 2,2 mld zł, w tym na drugie półrocze 2021 r. ma wartość ok. 1 mld zł, podała spółka w raporcie.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,68 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

invest

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here