Naga MarketsGrupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów. Spółka opublikowała wyniki za 2018 rok, poniżej szczegóły z raportu.

Spółka wypracowała około 1 659,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i ok. 26,4 mln zł zysku netto – wynika ze wstępnych danych.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Unibep wyniosły w roku 2018 ok. 1 659,2 mln zł i były o ok. 1,8 % wyższe od przychodów porównywalnego okresu roku poprzedniego, natomiast zysk netto grupy kapitałowej Unibep w roku 2018 wyniósł ok. 27,5 mln zł i był o ok. 3,4 % wyższy od zysku odnotowanego w roku 2017. Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniesie ok. 26,4 mln zł” – czytamy w komunikacie.

W ocenie spółki na nieznaczną poprawę skonsolidowanych danych grupy wpływ miały przede wszystkim dobre wyniki w dwóch biznesach – generalnym wykonawstwie eksport oraz w działalności deweloperskiej, podano także.

Informacje na temat ostatecznych wyników osiągniętych przez spółkę i grupę kapitałową w roku 2018 r. zostaną przekazane w rocznych raportach, które zostaną opublikowane 28 marca 2019 roku.

Sytuacja na wykresie:

Po ostatnich silnie spadkowych latach, spółka odrabia straty. Dynamiczna zwyżka naruszyła poziomy wcześniejszych szczytów, co może sugerować jej kontynuację. Obecnie jednak trwa ruch korekcyjny. Rynek specjalnie nie zareagował także na podane wyniki.

unibep
źródło xStation 5

Czytaj także: Stalexport [STX], R22 S.A. [R22] – Gorące spółki dnia 15.02.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here