Naga MarketsKurs funta do dolara GBPUSD w góręUnia Europejska zgodziła się przyznać Wielkiej Brytanii trzymiesięczne opóźnienie Brexit do 31 stycznia 2020 roku, przedłużając tym samym niepewność dla przedsiębiorstw i obywateli, ale eliminując ryzyko szkodliwego rozłamu interesów i bezumownego Brexitu.


Brexit przesunięty do 31 stycznia 2020 r.

– UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosel Wielkiej Brytanii o przedłużenie Brexitu do 31 stycznia 2020 roku – poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Dodał on także, że decyzja ta zostanie sformalizowana w procedurze pisemnej co oznacza, że ​​przywódcy UE nie będą musieli się osobiście spotykać, aby ją sformalizować.

Wielka Brytania będzie mogła oczywiście opuścić wspólnotę wcześniej – 1 grudnia lub 1 stycznia – jeśli obie strony ratyfikują umowę rozwodową wcześniej. Wyklucza to możliwość renegocjacji porozumienia o odstąpieniu od umowy i zobowiązuje Wielką Brytanię do pełnego wywiązania się ze zobowiązań UE w trakcie przedłużania umowy. Okazuje się więc, że Brexit odbędzie się prawdopodobnie pierwszego dnia miesiąca następującego po ratyfikacji umowy o odstąpieniu “lub 1 lutego 2020 r., w zależności od tego, co nastąpi wcześniej”.

Równocześnie UE przypomina Wielkiej Brytanii, że ta nadal ma prawo odwołać Brexit.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy powinna wzrosnąć do 194,6 USD, aby zrównoważyć budżet Iranu – uważa MFW
Następny artykułIchimoku nie działa na niskich interwałach, twierdzi Grzegorz Moskwa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here