Naga MarketsGodzina 14:30 przyniosła istotne dane ze Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy liczbę osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Dane te publikowane są przez Departament Pracy w okresach tygodniowych.

W minionym tygodniu rynki zostały pozytywnie zaskoczone, bowiem liczba wniosków o zasiłek spadła o 12 tysięcy w stosunku do poprzedniego odczytu oraz była o 4 tysiące niższa od prognoz. Teraz natomiast spodziewano się odczytu na poziomie 237 tysięcy, a okazał się on być niższy i wyniósł 234 tysiące. 4 tygodniowa średnia wyniosła natomiast 237,5 tys.

Źródło: Department of Labor

Umocnienie greenbacka

Pierwszą reakcją na prezentowane jest umocnienie dolara amerykańskiego w stosunku do euro. Zakres ruchu jest jednak niewielki i jak widać na poniższym wykresie 30 minutowym – mieści się w świecy, której zamknięcie miało miejsce o godz. 14:00 czasu polskiego.

Może się jednak okazać, że umocnienie greenbacka jest tylko chwilowe i ostatecznie cena powróci do dynamicznych wzrostów, które swój początek miały w trakcie wczorajszej sesji europejskiej. Najbliższym celem przy takim scenariuszu będą wtedy wczorajsze maksima.

Handluj na analizowanym instrumencie u brokera XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>

O godzinie 16:00 poznamy dodatkowo dane z rynku nieruchomości, również w USA. Mogą one wesprzeć popyt na dolara lub też osłabić go w krótkim terminie o czym przekonamy się już niebawem.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCyfrowy Polsat nie zaskakuje wynikami
Następny artykułCo dalej z amerykańskimi akcjami?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here