Naga MarketsSztabki złota Cena złotaAmerykański gigant bankowości inwestycyjnej utrzymał prognozę cen złota na 2021 r. na poziomie 2300 USD. Analitycy giełdowi Goldman Sachs, Jeffrey Currie i Michaił Sprogis, napisali w swoim najnowszym raporcie, że wciąż istnieje „mocny argument strategiczny dla dalszych wzrostów złota”. Żółty kruszec zakończył miniony tydzień w okolicach poziomu 1870 USD za uncję.

  • Strukturalna hossa na złocie jeszcze się nie skończyła i zostanie wznowiona w przyszłym roku
  • Oczekiwania inflacyjne rosną, dolar słabnie, a popyt detaliczny na rynki wschodzące (EM) nadal rośnie
  • Większość zakupów złota, które miały miejsce w tym roku, została dokonana przez inwestorów, którzy byli zaniepokojeni siłą nabywczą dolara

Kurs dolara (USD) pozostanie pod presją i wesprze wzrost cen złota

Naszym zdaniem strukturalna hossa na złocie jeszcze się nie skończyła i zostanie wznowiona w przyszłym roku, ponieważ oczekiwania inflacyjne rosną, dolar słabnie, a popyt detaliczny na rynki wschodzące (EM) nadal rośnie – napisano w raporcie.

Jednak w ich ocenie w najbliższym czasie złoto może mieć trudności z wygenerowaniem znaczącego impulsu w kierunku wyższych lub niższych cen. Eksperci oczekują konsolidacji w najbliższych tygodniach.

Zgodnie z naszą ekonomistyczną prognozą (zakładając zwyżkową prognozę dotyczącą ropy naftowej) krótkoterminowe realne stopy procentowe w USA będą średnio wynosić -2,1% w ciągu następnych pięciu lat. Realna rentowność pięcioletnich obligacji wynosi obecnie -1,2%, co oznacza znaczny potencjał spadkowy – dodano.

Analitycy twierdzą, że większość zakupów złota, które miały miejsce w tym roku, została dokonana przez inwestorów, którzy byli bardziej zaniepokojeni rzeczywistą siłą nabywczą dolara w porównaniu ze stratami w ich portfelach akcji.

Popyt na złoto w Chinach i Indiach już wykazuje oznaki normalizacji. Chińskie i indyjskie premie w złocie stopniowo rosną i prawie wróciły do ​​poziomów sprzed pandemii. Zwycięstwo wyborcze Bidena powinno nadal popychać waluty EM w górę, ponieważ ryzyko taryfowe jest niższe, wspierając ich siłę nabywczą – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrank pozostanie silny. USD/CHF z celem na 0,8650
Następny artykułFunt szterling spadnie do 1,20 USD w przypadku hard Brexitu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here