Naga MarketsZłoto po 2200 USD do końca 2020 roku wspierane przez geopolitykęCena złota (XAU/USD) zamknęła się w zeszłym tygodniu na poziomie 1930,40 USD za uncję, osiągając najwyższy poziom metalu szlachetnego od trzech tygodni. W czwartek żółty metal utrzymuje się na niższym poziomie w okolicy 1900 USD, ale stratedzy z OCBC Banku uważają, że cena prawdopodobnie będzie nadal rosnąć, jeśli dolar w dalszym ciągu będzie się osłabiał. Podobnego zdania są eksperci z CitiBanku, którzy wskazują na przebicie poziomu oporu 1938 USD jako kluczowe do dalszych wzrostów.

  • Pakiet fiskalny Stanów Zjednoczonych może okazać się głównym katalizatorem wzrostu cen złota
  • Kurs XAU/USD wyniesie 2200 USD w ciągu trzech miesięcy
  • CitiBank podnosi prognozę ceny złota w podstawowym modelu na 2021 r. o ok. 300 USD

Złoto wzrośnie powyżej 2000 USD w tle amerykańskiej umowy o bodźcach fiskalnych – OCBC

Wiadomość, że Trump szuka „ogromnego” pakietu fiskalnego, spowodowałaby deprecjację dolara, co z kolei podniosłoby ceny złota. Jeśli plan przejdzie pomyślnie, najnowszy pakiet fiskalny Stanów Zjednoczonych może okazać się głównym katalizatorem, który spowoduje powrót cen złota do poziomu 2000 USD i wyżej – napisano w raporcie.

Złoto: Przebicie powyżej 1938 USD wyglądałoby pro-wzrostowo – CitiBank

Analitycy Citibanku nadal są nastawieni optymistycznie do rynku złota w perspektywie krótkoterminowej (taktycznie) i średnio- oraz długoterminowej (strukturalnie). Prognozują, że kurs XAU/USD wyniesie 2200 USD w ciągu trzech miesięcy, a ich główny cel to 2400 USD w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy.

Eksperci zwracają uwagę, że złoto nie przebiło jeszcze trwale żadnego z dwóch punktów załamania tj.:

  • Wsparcie horyzontalne na poziomie 1900-1907 USD ;
  • Opadająca linia trendu i opór na poziomie dziennej MA55 1937-1938 USD.

Powyżej tych poziomów dalsze wzrosty wyglądałyby konstruktywnie z oporami na 1993 i 2075. Z drugiej strony najbliższe wsparcia można znaleźć w okolicach 1837 i 1862 – podkreślono w raporcie.

Jesteśmy taktycznie nastawieni do byczego rynku złota w perspektywie krótkoterminowej i strukturalnie w perspektywie średnio- długoterminowej – dodano.

Analitycy utrzymali cenę docelową na poziomie 2200 USD w perspektywie 1-3 miesięcy i docelową 2400 USD w okresie 6-12 miesięcy.

Jednocześnie podnosimy prognozę ceny złota w podstawowym modelu na 2021 r. o ok. 300 USD w porównaniu z naszą aktualizacją z początku lipca – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here