Naga Markets

Mimo jastrzębich perspektyw polityki Rezerwy Federalnej (Fed) na 2022 r., cena złota (XAU/USD) nadal ma pewne pole do zwyżki w pierwszych miesiącach nowego roku, uważają analitycy z TD Securities (TDS). Kurs XAU/USD nieznacznie spada we wtorek w okolice 1810 USD.

  • Obecne nastawienie inwestorów doprowadziło do rozdęcia krótkich pozycji na rynku złota
  • Chociaż amerykański bank centralny może być na dobrej drodze do podwyżek stóp, nadal będzie prowadzić ekspansywną politykę pieniężną
  • Banki centralne będą nadal kupować złoto, podczas gdy inwestorzy chcą dywersyfikować swoje portfele
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Prognoza cen złota: Kurs XAU/USD wciąż w grze, mimo jastrzębich sygnałów Fed – TDS

Cena złota odnotowała mieszany i bardzo zmienny wynik w 2021 r. Kurs XAU/USD na początku 2021 r. wzrósł do maksimum wynoszącego prawie 1 960 USD za uncję, a następnie do najniższego poziomu 1677 USD za uncję późnym latem, po czym nastąpił wzrost do prawie 1875 USD za uncję w połowie listopada, po czym cena ponownie spadła do 1750 USD do połowy grudnia.Trendy rzeczywistych stóp procentowych, które były napędzane przez oczekiwania inflacyjne, stopy nominalne i sygnały polityki Fed, doprowadziły do ​​tego zmiennego przepływu kapitału na rynku złota – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę nowe ramy Fed oraz fakt, że niektórzy gracze na rynku złota wyceniają podwyżkę funduszy Fed już w marcu i możliwość wcześniejszego odpływu bilansu w tym roku, obecne nastawienie inwestorów doprowadziło do rozdęcia krótkich pozycji i utrzymywało ceny na poziomie około 1790 dolarów za uncję.

Jednakże, chociaż amerykański bank centralny może być na dobrej drodze do podwyżek stóp, nadal będzie prowadzić ekspansywną politykę pieniężną. Ponadto banki centralne będą nadal kupować złoto, podczas gdy inwestorzy chcą dywersyfikować swoje portfele, biorąc pod uwagę wyższe postrzegane ryzyko zmienności na rynku akcji. To sugeruje, że stosunkowo krótkie pozycje spekulantów w złocie mogą nadal prowadzić do 1850 dolarów za uncję w pierwszych miesiącach 2022 r. – podkreślono.

Podczas gdy ujemne stopy realne powinny chronić złoto przed całkowitym załamaniem, eksperci z TDS prognozują, że żółty metal będzie oscylował w okolicach 1600 USD przez większą część drugiej połowy 2022 r.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs korony norweskiej | lotos gpw | płatność blik co to | forex brokerzy | bitcoin kurs forum | notowania ccc | orange gpw |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here