Naga MarketsCena złota wzrośnie do 2400 USD za uncję. Duży popyt na srebroAnalitycy Citibanku prognozują, że złoto (XAU/USD) będzie kosztować 2100 USD za uncję w okresie 0-3 miesięcy i 2300 USD w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy. Zwracają uwagę na fakt, że rekordowe tempo napływu inwestorów ETF i ujemne realne rentowności obligacji są głównymi czynnikami powodującymi wzrost cen żółtego kruszcu. Jednocześnie cena srebra atakuje dziś poziom 28 USD za uncję, a dalszy rajd powinien być kontynuowany w najbliższych miesiącach.

  • Krótkoterminowy cel dla złota to 2100 USD za uncję
  • Popyt na towary utrzymuje dynamikę cen srebra. XAG/USD forsuje poziom 28 USD
  • Inwestorzy nie chcą sprzedawać fizycznego srebra. Apetyt spekulacyjny nie został jeszcze zaspokojony

XAU/USD: Przełamanie maksimów otworzy drogę do 2400 USD za uncję – CitiBank

Podnosimy krótkoterminowe cele dotyczące złota do 2100 USD za uncję. Wydaje się prawdopodobne, że w okresie 6-12 miesięcy cena przekroczy 2300 USD – napisano w raporcie.W ocenie ekspertów istnieją trzy główne czynniki wspierające dalszą aprecjację cen (złoto inwestycyjne):

  • Rekordowe tempo napływu inwestorów ETF;
  • Osłabienie dolara amerykańskiego;
  • Ujemne realne rentowności obligacji.

Przełamanie historycznego szczytu sugerowałoby wydłużony ruch w kierunku 2400 USD (szczyt linii trendu wzrostowego) – dodano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Cena srebra ponownie się rozpędza – TDS

Kurs XAG/USD obecnie forsuje poziom 28,00 USD, ponieważ popyt na towary utrzymuje dynamikę cen srebra, twierdzi Daniel Ghali, strateg ds. surowców w TD Securities.

Gwałtowne ożywienie popytu na towary w połączeniu ze spektakularnym popytem inwestycyjnym przyczyniły się do niezwykle dużych zysków, zwłaszcza że inwestorzy są zniechęceni do sprzedaży fizycznego srebra. Pomimo gwałtownego spadku cen, apetyt spekulacyjny nie został jeszcze zaspokojony, ponieważ przepływy detaliczne wciąż rosną – wskazano w raporcie.

Według stratega TDS, apetyt spekulacyjny wpłynął również na lewarowane fundusze ETF, które odnotowały wzrost aktywów w zarządzaniu (AUM) do najwyższego poziomu od 2012 r. Chociaż podkreśla to wzrost przepływów inwestycyjnych, ma to również wpływ na strukturę rynku.

Biorąc pod uwagę, że perspektywy dla srebra pozostają pozytywne oczekuje dalszego wzrostu cen. Amerykańska mennica próbuje podwoić swoją produkcję srebrnych orłów, aby zaspokoić popyt, podczas gdy popyt przemysłowy nadal rośnie. Czyste pozycjonowanie na białym metalu, rosnący popyt i ograniczenia w zapasach powinny utrzymać dynamikę na plus – podsumowano.

invest
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here