Naga MarketsCena złota przekroczy 2000 USD za uncję w tle inflacji i negatywnych stópCena złota konsoliduje w środę wokół regionu 1780 USD i może przekroczyć poziom 1800 USD, a nawet 2000 USD, ponieważ żółty kruszec jest uznawany jako aktywo zabezpieczające przed inflacją, co znacznie zwiększa jego popularność w opinii strategów z TD Securities. Z kolei eksperci z ANZ wskazują, iż niespotykana dotąd skala bodźców monetarnych wdrożonych przez banki centralne powinna również faworyzować dalszy wzrost cen.

  • Żółty kruszec znajduje się na krawędzi prawdziwego przełomu
  • Rola złota zmienia się z aktywa bezpiecznej przystani w produkt zabezpieczający przed inflacją
  • Luźna polityka pieniężna i fiskalna pozostanie przez dłuższy okres
  • Rośnie ryzyko rozpędzającej się inflacji

Złoto: Długoterminowe oczekiwania inflacyjne podnoszą ceny

Złoto jest na krawędzi przełomu. Akcja cenowa nadal wzmacnia nasz pogląd, że rola złota zmienia się z aktywa bezpiecznej przystani w produkt zabezpieczający przed inflacją – napisano w raporcie TDS.

Eksperci wskazują, że spadające realne stopy na całym świecie powinny rychło wesprzeć ceny złota, który w efekcie przebije 1800 USD za uncję. Wyszczególniają dwa argumenty wspierające taki scenariusz:

  • Ogromny bodziec fiskalny i monetarny wdrożony w 2020 roku na całym świecie;
  • Zmiana szablonu banków centralnych, która obejmie „symetryczne cele inflacyjne” i rozwijającą się globalizację;

To sugeruje, że aktywa zabezpieczające przed inflacją mogą znacząco zyskać na popularności w najbliższych miesiącach – dodano.

Złoto wspierane przez bodźce banków centralnych – ANZ

Złoto utrzymywało się na stałym poziomie, a ceny kształtowały się na poziomie nieco poniżej 1800 USD za uncję, ponieważ popyt na aktywa bezpieczne utrzymuje się na wysokim poziomie w tle rosnących infekcji COVID-19. Liczba przypadków przekroczyła 10 milionów na całym świecie, z przyspieszeniem w Ameryce, Brazylii i Indiach. Eksperci z ANZ wskazują, że rodzi to oczekiwania na dalsze środki stymulujące ze strony banków centralnych.

Głębszy wgląd w perspektywę amerykańskiego Fedu może zostać ujawniony w tym tygodniu, podczas gdy przewodniczący Jerome Powell i sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin zeznają przed Komitetem ds. Usług Finansowych – wskazano w raporcie.

Cena złota może wzrosnąć do 2000 USD – TDS

Zespół ds. strategii FX & indeksów w TD Securities oczekuje, że rajd złota ostatecznie przebije psychologiczną barierę 2000 USD.

Kontrakty terminowe na złoto podjęły kolejną próbę wyłamania terytorium 1800 USD pomimo ciągłego apetytu na ryzyko, gdy inwestorzy reagują na odradzające się oczekiwania inflacyjne, które pomagają wepchnąć rzeczywiste stopy w głąb ujemnego terytorium – zauważono.

Eksperci wskazują, że gospodarka amerykańska i globalna będzie działać poniżej potencjalnego poziomu, a zamykanie działalności na dużą skalę i odwrócenie niektórych aspektów globalizacji utrzyma się przez wiele lat po COVID-19. W związku z tym prawdopodobne jest, że luźna polityka pieniężna i fiskalna pozostanie wraz z podwyższonym poziomem inflacja przez dłuższy okres.

W najbliższym czasie czynniki popchną złoto na północ powyżej 1800 USD za uncję, a ostatecznie do ponad 2000 USD za uncje – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here