Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Nie można nie pogratulować rządowi Wielkiej Brytanii, który w końcu zdołał pozbierać się do kupy po tragicznych, czerwcowych wyborach parlamentarnych. Premier May zdołała znaleźć wspólny język z Demokratyczną Partią Unionistyczną z Północnej Irlandii i porozumieć się w sprawie sformowania większościowego rządu. 


May potrzebowała do tego zaledwie dziesięciu miejsc w parlamencie. W zamian za nie premier Wielkiej Brytanii zobowiązała się znaleźć miliard funtów, które przeznaczone zostaną na wydatki infrastrukturalne w Północnej Irlandii. Podliczając koszty wspomnianych już wyborów:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • wydatki na infrastrukturę – 1 miliard GBP
  • spadek wartości funta – 2,5 centa na dolar
  • utrzymanie się przy władzy – bezcenne

Pozostając przy tym rzędzie wielkości – Unia Europejska ma ukarać Google za niedostosowanie się do panujących na kontynencie przepisów dotyczących konkurencji. Mówi się, że kara może wynieść nawet miliard EUR.

Inną dużą liczbą dzisiejszego przeglądu są 22 miliony. Tyle Amerykanów może pozostać bez jakiejkolwiek opieki medycznej po zaakceptowaniu i wprowadzeniu najnowszego planu reformy zdrowotnej Donalda Trumpa. Specjaliści już twierdzą, że ta liczba może być nieco za duża do przełknięcia dla niektórych polityków co skazuje kolejną próbę rozwiązania Obamacare na niepowodzenie.

Choć zarówno reforma zdrowia jak i reforma podatkowa wydają się wciąż wymykać Donaldowi Trumpowi, to jednak prezydent może pochwalić się pewnym sukcesem politycznym. Obywatele sześciu krajów muzułmańskich, które nie utrzymują z Ameryką stosunków dyplomatycznych nie będą mogli wjechać na teren USA.

Tymczasem rynek kontynuuje swoje dotychczasowe wzrosty, a trzy główne indeksy amerykańskiego parkietu znajdują się blisko historycznych szczytów.

1,8 mln uncji 

Dokładnie tyle wynosiła wczoraj największa transakcja na rynku złota. Według ostatnich raportów, aż 1,8 mln uncji złota zmieniło właściciela w mniej niż minutę. To zdecydowanie więcej niż całkowita wartość handlu podczas powyborczej nocy w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.

Handluj społecznościowo z eToro

Wielu analityków przychyla się do opinii, że był to incydent typu fat finger. Prawdopodobnie jakiś młody, niedoświadczony trader nacisnął zły przycisk. Jednak moim zdaniem, wiele wskazuje na celową manipulację rynku. Podobny incydent wydarzy się 8 czerwca i wówczas również tłumaczono to zwykłą pomyłką. Jakie są szanse na to, że wydarzenia mające tak ogromny wpływ na rynek występują w przeciągu kilkunastu dni od siebie?

Poniżej przedstawiam wykres z ostatnim spadkiem ceny złota. Cała sytuacja niemal doprowadziła do testu wzrostowego kanału jaki już kiedyś wyrysowałem na złocie w jednym z przeglądów:

Krwawa łaźnia kryptowalut? 

Zewsząd dochodzą coraz głośniejsze doniesienia o zmianie trendu na głównych kryptowalutach. Rynek rzeczywiście stracił już 24 miliardy USD kapitalizacji, co jednak nie jest jeszcze najgłębszą korektą ostatnich miesięcy:

W trakcie sesji azjatyckiej miało miejsce pewnego rodzaju odreagowanie zarówno na wykresie BTC jak i ETH:

Złą wiadomością dla wszystkich posiadaczy długich pozycji może być fakt, że jeśli wyrysowane linie zostaną przebite, wówczas prawdopodobnie dojdzie do kolejnej fali wyprzedaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here