Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaRopa naftowa spadła na giełdzie w Nowym Jorku do poziomu blisko 57 USD za baryłkę tuż po tym, jak systematycznie rosła na przełomie roku osiągając poziom niemal 66 USD oczekując na podpisanie umowy handlowej USA-Chiny. Aktualna akcja cenowa może sugerować, iż mimo poprawy perspektyw dla globalnego wzrostu, co wiąże się z większym zapotrzebowaniem na ropę, podaż czarnego złota pozostaje wysoka, co może znacznie utrudnić stworzenie jednolitego trendu w najbliższym czasie.


Zobacz również: Cięcia OPEC+ nie mogą trwać wiecznie. Rosja opuści porozumienie w 2020 roku?

Kurs ropy naftowej między młotem, a kowadłem

Trump i XiKontrakty futures na ropę WTI wzrastają dziś o 0,5% po tym jak wzrosły w czwartek o 1,2%, ponieważ pierwsza faza w Waszyngtonie i Pekinie zobowiązuje Chiny do dodatkowych zakupach amerykańskiej energii w 2020 i 2021 roku na kwotę 52,4 miliarda dolarów. Mimo to istnieje pewien sceptycyzm co do tego, czy cel jest możliwy do osiągnięcia, szczególnie jeśli Chiny pozostawią cła odwetowe na amerykańską ropę naftową i skroplony gaz.

Podpisanie umowy handlowej między USA i Chinami przywróciło optymizm, co do ożywienia globalnej produkcji, a tym samym silniejszego wzrostu popytu na ropę i to właśnie powinno zwiększyć cenę ropy – powiedział Bjarne Schieldrop, główny analityk towarów z Oslo w SEB AB.

Międzynarodowa Agencja Energii zauważyła w czwartek, że rynki globalne mają „solidną bazę” zapasów i rosnących zapasów spoza kartelu OPEC, nawet gdy podwyższone napięcia na Bliskim Wschodzie zagrażają produkcji z Iraku i innych krajów.

Duży skok w amerykańskich zapasach produktów naftowych w zeszłym tygodniu podkreślił, że boom łupkowy trwa w najlepsze. To wszystko sprawia, że pomimo lepszych perspektyw na zapotrzebowanie ropy, wysoka podaż może powstrzymać surowiec przez znacznym wzrostem cen.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS

Ropa WTI rozpoczyna 2020 rok od spadków

Kontrakty terminowe West Texas Intermediate straciły w tym tygodniu 0,4%, co może oznaczać drugi tygodniowy spadek od października ubiegłego roku. Odreagowanie wzrostowe może wystąpić po przebiciu poziomu 60 USD/brk. z celem na grudniowy szczyt 65,65 USD. Z drugiej strony dalsza deprecjacja i spadek poniżej 58 USD może skierować kurs w kierunku poziomu wsparcia 54 USD, gdzie cena po raz ostatni była pod koniec października 2019 roku.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStabilny początek roku dla chińskiej gospodarki – ING
Następny artykułMix sygnałów na koniec tygodnia – umowa handlowa, Fed i EBC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here