Naga MarketsTrump i XiWedług analityków Deutsche Banku, głównym wydarzeniem w nadchodzącym tygodniu będzie podpisanie umowy handlowej w fazie pierwszej między USA i Chinami (środa). Natomiast eksperci z grupy bankowej UOB zauważają, iż spadek pary walutowej USDCNY poniżej poziomu 6,90 może wykreować silny impuls podażowy w najbliższych tygodniach.


Zobacz również: Wojna handlowa: Umowa USA z Chinami może zostać podpisana po 15 stycznia

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu w centrum uwagi jest podpisanie przez USA i Chiny umowy handlowej fazy pierwszej – Deutsche Bank

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w weekend, że anglojęzyczna wersja umowy zostanie wydana w tym tygodniu. To dość niezwykłe, że wciąż nie wiemy wiele na temat szczegółów, więc oczy inwestorów będą zwrócone na to wydarzenie – napisano w raporcie.

Jeśli chodzi o banki centralne w nadchodzącym tygodniu, publikacje, na które należy zwrócić uwagę, obejmują Beżową Księgę Fed w środę, a następnie w czwartek odbędzie się podsumowanie EBC dotyczące polityki pieniężnej z grudniowego posiedzenia (i Christine Lagarde jako prezes EBC).

W tym tygodniu jest wiele ważnych wydarzeń. W Stanach Zjednoczonych to ostatnia demokratyczna debata we wtorek, zanim w lutym rozpocznie się głosowanie podstawowe. Były wiceprezydent Biden jest obecnie w czołówce krajowych sondaży według średniej w RealClear Politics – dodano.

Kurs USDCNY: Kolejne spadki są wysoce prawdopodobne poniżej 6,90 – UOB

Biorąc pod uwagę zdanie strategów walutowych z Grupy UOB, para walutowa USDCNY przyspieszy spadek po przekroczeniu wsparcia 6,90.

Następne 1-3 tygodnie: Jak wspominaliśmy w poprzedniej aktualizacji, kurs pary USDCNY musiał zamknąć się poniżej najniższego poziomu w grudniu 6,9250, aby wskazać, że jest gotowa na trwały spadek w nadchodzących tygodniach (następne wsparcie to 6,8800). USD właśnie to zrobił, spadając dziś do poziomu 6.8900. Korekta, która rozpoczęła się na przełomie roku wydaje się coraz bardziej rozbudowana, a silny impet ceny nadal powoduje deprecjację dolara. Po tym, jak kurs spadł poniżej 6,9000, kolejne wsparcie na 6,8800 może szybko zostać przetestowane. Z drugiej strony lokalne opory znajdują się na poziomie 6.9370 i 6.9500. Ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy, że para USDCNY pozostanie pod presją sprzedających, chyba że będzie w stanie wzrosnąć powyżej 6.9800 – wskazano w raporcie.

Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here