Naga MarketsCo widać na indeksie S&P500, dolarze do juana, oraz dolarze do jena i dlaczego warto częściej zerkać na Tweetera? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Wojna handlowa: Obie strony chcą grać na czas. “Faza pierwsza” umowy nic nie zmienia

Ekspert zauważa, iż Twitter ma w obecnych czasach coraz większe znaczenie dla rynków finansowych. Eunice Yoon z telewizji CNBC w Pekinie popełniła wczoraj artykuł, w którym poinformowała, iż Chińczycy pozostają pesymistyczni co do potencjalnej umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, gdyż prognozują zmianę władzy w USA w przyszłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiny mają prostą strategię – przetrwać ten rok. Niezależnie od tego jak podejdziemy do potencjalnej umowy USA-Chiny, rynek robi i tak swoje, a amerykańskie akcje pozostają w silnym trendzie wzrostowym i cały czas obowiązuje – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie analityka, jeżeli faza pierwsza dojdzie do skutku, w ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy poznać miejsce i termin spotkania Trumpa i Xi. Jeśli jednak takowa informacja się nie pojawi, na rynki powinna powrócić awersja do ryzyka. Dodatkowo podpisanie takiej umowy będzie oznaczało realizację strategii „gry na czas”.

Zawarcie porozumienia fazy pierwszej nie zmienia nic. Na rynku walutowym, para USDCNH wyrysował dołek na poziomie 6,95. Od momentu zaprzeczenia przez Trumpa cofnięciu części ceł, juan zaczął słabnąć. Z kolei para USDJPY odnotowała wczoraj bardzo ważny dzień. Kupujący sprawdzali możliwości, chcąc ponownie wrócić powyżej linii trendu. Powrót się nie udał, co potwierdza, iż zaczynamy wchodzić w fazę korekty i mocniejszego japońskiego jena. Jest to także sygnał, iż wzrasta globalna awersja do ryzyka – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here