zwinięte banknoty 100 PLNCzwartkowe popołudnie przynosi kontynuację aprecjacji polskiej waluty, która nadal umacnia się w stosunku do głównych konkurentów. W efekcie kurs euro powraca pod 4,31 i pokonuje istotne wsparcia, dolar znajduje się najniżej od 6 lutego, a funt zawraca z wielomiesięcznych szczytów. Złotówce opiera się jedynie frank szwajcarski.


Kurs dolara traci już 9 groszy, euro również mocno w dół

W trakcie porannej analizy analitycy Comparic.pl zauważali, że USD/PLN znalazł się ponownie poniżej poziomu 3,80 zł, który wyznacza istotne wsparcie/opór na wykresie technicznym. Kilka godzin później kurs dolara traci jeszcze silniej i spada poniżej 3,78 zł. Ostatni raz tak mało za dolara płacono na początku bieżącego miesiąca:

kurs dolara
Kurs dolara wyraźnie w dół do złotówki, USD/PLN traci. Źródło: Tradingview.com

Co istotniejsze w trakcie ostatniej sesji tego miesiąca USD/PLN pokonuje również 50-okresową średnią ruchomą, co może być sygnałem do dalszej deprecjacji i ruchów w kierunku tegorocznych minimów na 3,72 zł.

W ślady za dolarem amerykańskim ruszył również kurs euro, który dynamicznie osuwa się od początku tygodnia i powraca w czwartek poniżej pułapu 4,31 zł (również wybijając 50 EMA). Cena znajduje się coraz bliżej górnego ograniczenia dawnej konsolidacji i okrągłego poziomu 4,30 zł.

Funt oddaje pół procenta zysku, GBP/PLN powraca do 5,02 zł

Kurs funta do złotówki wzrastał nieprzerwanie od trzech ostatnich sesji, czwartek przynosi jednak silniejszą korektę ruchów. Zdaniem analityków ta powinna dotrzeć w okolice okrągłego poziomu pięciu złotych – dopiero jednak jego dynamiczne wybicie potwierdziłoby chęć ugruntowania aprecjacji złotego. W innym wypadku okolice wsparcia zadziałają jako baza popytowa do ponownego ataku GBP/PLN na wielomiesięczne maksima.

W czwartek złotemu opiera się jedynie kurs franka szwajcarskiego, ten utrzymuje się jednak pod istotnym oporem 3,80 zł (oraz 50 EMA). W miejscu tym należy zauważyć, że CHF notuje 28 lutego jedną z najlepszych sesji od tygodni, szczególnie wobec dolara amerykańskiego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here