kwadraty z napisem usdcadNa wykresie pary dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego tworzy się formacja sugerująca, że może w niedługim czasie dojść do większego ruchu w myśl zasady – wybicia zawężających się zasięgów. Warto w takim układzie pary USDCAD nakreślić prawdopodobne scenariusze wraz z zasięgami. Zobaczmy, jak to wygląda aktualnie. 

Finax

Podczas szybkiego poglądu porannej odprawy – zauważona została na parze USDCAD formacja, wskazująca na możliwość wybicia obecnego stanu – z dużym prawdopodobieństwem kontynuacji trendu. Jednak obydwa scenariusze w tym wypadku dobrze określić, aby być przygotowanym na rozwój sytuacji w razie pojawienia się ruchu w jedną ze stron. Dlatego poniżej przedstawione zostanie podejście do następnych godzin handlowych na parze.

Potencjalne scenariusze USDCAD

Ostatnie impulsy na parze widocznie słabną, choć całość układu wzrostowego nie została jeszcze w żaden sposób zanegowana. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby wykres mógł wykonać głębszą korektę – lub kontynuował podejście ku górze bez niej. Zawężające się zasięgi podczas ostatniej sesji sprawiły – że na parze pojawia się coś w rodzaju klinu zwyżkującego – którego warto będzie wykorzystać, aby dołączyć do możliwego momentum wybijającego układ.

wykres USDCAD H4 31.10.2018
USDCAD H4 31.10.2018

Na chwilę obecną ciężko stwierdzić lub obrać konkretny kierunek – jednak obydwa scenariusze brane są pod uwagę na powyższym wykresie – wraz z obliczonymi maksymalnymi zasięgami dla schematów. W przypadku kontynuacji wzrostów zasięg ten wynosi około 70 pipsów – więc 15 pipsowy stop loss przy chęci dołączenia do wybicia wydaje się racjonalny. Z kolei w przypadku chęci wykonania głębszej korekty – i wybicia dolnego ograniczania zasięgu konsolidacji, wówczas zasięg sięga około 110 pipsów z ryzykiem 20 na jakie trzeba się przygotować. Wybicie jednej ze stron powinno dać określony kierunek i aktywować jeden z dwóch scenariuszy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here