Naga MarketsUmocnienie dolara zatrzymało wzrost ceny złota. Notowania ropy naftowej nieco spadłySilniejszy dolar hamuje wzrost ceny złota na rynkach finansowych. Na rynku akcji nastroje są raczej pozytywne, a umocnienie większości kryptowalut dopełni obrazu apetytu na ryzyko. Handel na Wall Street przebiegał w środę w pozytywnych nastrojach. Dow Jones zyskiwał 0,18 proc., a S&P500 umocnił się o 0,47 proc. Oba benchmarki pobiły swoje rekordy. O około 0,9 proc. rósł w poniedziałek technologiczny Nasdaq100.

Kurs dolara odrabia straty względem części walut

Akcjom technologicznym sprzyjały nieco niższe rentowności długu. We wtorek rano rentowności 10-latek odbijają ponownie i znajduje się w okolicy 1,63 proc.Wyniki finansowe Facebooka okazały się być nieco gorsze od prognoz. Po zamknięciu poniedziałkowej sesji firma zaraportowała przychody na poziomie 29 mld USD (-1,5 proc. r/r) oraz zysk netto na poziomie 9,1 mld USD (-7,7 proc. r/r). We wtorek raportami pochwalą się m.in. Alphabet oraz Microsoft.

Na rynku azjatyckim zyskuje Nikkei225 (+1,8 proc.), a Shanghai Composite oscyluje wokół poziomów odniesienia. 0,3 proc. pod kreską znalazł się Hang Seng.

Na FX dolar odrabia straty względem części walut, ale wciąż znajduje się dopiero w połowie stawki G10. EUR/USD utrzymuje się przy 1,16 pkt.

Solidnie prezentują się waluty z Antypodów. AUD/USD 0,7505, a NZD/USD w okolicy 0,7165.

Bank Nowej Zelandii dodał do swojej strategii kwestii klimatyczne. RBNZ będzie skupował więcej długu krajów stosujących się do polityki klimatycznej, a redukował obligacje krajów łamiących te zasady.

W regionie CEE słabo wypada złoty. Tarcia polityczne na linii Warszawa-Bruksela zniechęcają do PLN. Notowania EURPLN odbiły do 4,6130.

Na rynku surowców wyraźnie w ostatnich dniach umocnił się NATGAS. Kurs wrócił powyżej 6,1 USD.

Ceny ropy naftowej nieco spadły. Baryłka WTI wyceniana jest na 83,6 USD, a za baryłkę ropy Brent inwestorzy płacą 85,1 USD.

Umocnienie dolara zatrzymało wzrost ceny złota. We wtorek uncja kruszcu wyceniana jest na około 1805 USD.

Dystans do bitcoina starają się nadrobić inne kryptowaluty. Kurs ETH/USD rośnie do 4,2 tys. pkt., podczas gdy Litecoin umacnia się do poziomu 195 USD. Sam Bitcoin minimalnie potaniał. Kurs oscyluje wokół 62,2 tys. USD.

Autor poleca również:

Euro ponownie kosztuje 4,6 złotego. Kurs dolara lekko zniżkuje

Kurs dolara (USD/PLN) podchodzi do 3,97 PLN. Rynek nastawiony wzrostowo

KSG Agro: odnotował sprzedaż wieprzowiny wyższą o 17,4 procent niż przed rokiemChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here