Naga MarketsGorsze nastroje na giełdach podbijają kurs dolara, który zyskuje w nowym tygodniu na szerokim rynku. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dyskusja o ponownym, całkowitym lockdownie przebija się do głównych mediów
  • W USA żadna ze stron nie chce teraz zostać obciążona odpowiedzialnością za fiasko rozmów ws. czwartego pakietu
  • W grupie G-10 najsłabsza jest norweska korona, która koryguje ruch z zeszłego tygodnia
  • Funt słabnie, gdy grupa unijnych negocjatorów pozostanie w Londynie na dłużej

Pogarszające się nastroje wspierają siłę dolara (USD)

Na pogorszenie się nastrojów na rynkach wpływ mają pogarszające się statystyki dla COVID-19, które wymuszają kolejne działania, a dyskusja o całkowitym lockdownie przebija się już do głównych mediów.

Tymczasem dyskusja wokół dalszych obostrzeń nie jest kontrowana przez pozytywne newsy dotyczące potencjalnych działań po stronie polityki monetarnej i fiskalnej.

Ci, którzy byli sceptyczni, co do możliwości osiągnięcia politycznego kompromisu ws. czwartego pakietu fiskalnego przed listopadowymi wyborami, nie mylili się. Weekend upłynął w atmosferze wzajemnych oskarżeń pomiędzy Nancy Pelosi, a szefem administracji Białego Domu, Markiem Meadowsem. Żadna ze stron nie chce teraz zostać obciążona odpowiedzialnością za fiasko rozmów – oznajmił ekspert BOŚ.

Gorsze nastroje na giełdach podbijają notowania dolara, który zyskuje dzisiaj na szerokim rynku. W grupie G-10 najsłabsza jest norweska korona, która koryguje ruch z zeszłego tygodnia. Słaby jest też funt, któremu nie pomogły zbytnio informacje o tym, że grupa unijnych negocjatorów pozostanie w Londynie dłużej, bo do środy (jest to bardziej organizacyjny wybieg powodowany chęcią ograniczenia nadmiernych podróży w sytuacji, kiedy w Brukseli mamy szybko rosnącą dynamikę zakażeń).

Na parze EUR/USD 21 października przetestowane zostało górne ograniczenie kanału wzrostowego przy 1,1880 i później rynek nie miał już siły wyjść powyżej. Naruszenie rejonu wsparcia przy 1,1830, jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu, było ostrzeżeniem, że rynek prędzej, czy później zacznie się osuwać pod własnym ciężarem. Dzisiaj ponownie spadliśmy poniżej wspomnianych 1,1830, a dodatkowo negatywne sygnały wysyła dzienny RSI9 – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here