Naga MarketsNajnowsze dane CFTC dotyczące pozycji spekulacyjnych pokazują pewne oznaki wzrostowe dla dolara, ponieważ GBP, JPY, AUD i NZD odnotowały spadek pozycji netto w tygodniu kończącym się 26 stycznia. Główna para walutowa EUR/USD nadal nie wykazuje oznak korekty przy sporych długich pozycjach netto, zauważają eksperci z ING Banku.

  • Zagregowane pozycjonowanie na dolarze wzrosło z -19,2% do -18,3%
  • Waluty, które wykazały największy spadek pozycjonowania (funt brytyjski i dolar nowozelandzki) były najsilniejszymi walutami G10
  • Pozycjonowanie na EUR/USD pozostało na poziomie 24% otwartych pozycji w tygodniu zakończonym 26 stycznia

Pozycjonowanie na dolarze: USD zaczyna odrabiać starty

Po osiągnięciu rekordowo niskiego poziomu -19,2% otwartych pozycji, zagregowane pozycjonowanie na dolarze w porównaniu z raportowanym G10 (tj. G9 z wyłączeniem korony norweskiej i korony szwedzkiej) nieznacznie odbiło w tygodniu 20-26 stycznia, przesuwając się do -18,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich kilku tygodni zwracaliśmy uwagę na to, że dane o pozycjach CFTC były coraz bardziej oderwane od rzeczywistej dynamiki rynku, gdy spadki dolara wzmogły się pomimo odbicia „greenbacka” na rynku walutowym – napisano w raporcie ING

Analitycy spodziewali się krótkiego spadku dolara, więc dynamika pokazana w tygodniu kończącym się 26 stycznia nie jest zaskakująca. W ich ocenie nadal utrzymuje się rozbieżność z dynamiką rynku. Poprawa pozycji względem dolara była raczej marginalna, a waluty, które wykazały największy spadek pozycjonowania (funt brytyjski i dolar nowozelandzki) były najsilniejszymi walutami G10 (wśród tych zgłoszonych przez CFTC) w zeszłym miesiącu (obie zyskiwały do dolara) i rosły w tygodniu 20-26 stycznia.

W ciągu ostatniego roku często zdarzało się, że dane dotyczące pozycjonowania publikowane przez CFTC wykazywały pewne opóźnienie w stosunku do faktycznych ruchów na rynku, więc w nadchodzących raportach nadal możemy zobaczyć pewne wyrównanie z rynkiem.

Na razie ważne jest, aby podkreślić, że obraz dostarczony przez dane CFTC prawdopodobnie nie jest wysoce wiarygodnym wskaźnikiem nastrojów rynkowych w zakresie walut G10. Trzeba przecież pamiętać, że raport podsumowuje pozycje dość niewielkiego segmentu rynku – głównie krótkoterminowych spekulantów – a to może skutkować takimi rozbieżnościami z rzeczywistą dynamiką rynku – dodano.

Kurs euro pozostaje stabilny. Spadek pozycji na funcie szterlingu

Pozycjonowanie na EUR/USD nadal nie wykazywało oznak korekty i pozostało na poziomie 24% otwartych pozycji w tygodniu zakończonym 26 stycznia. Duży spadek pozycji netto funta szterlinga wydaje się trudny do uzasadnienia. Połączenie odejścia od negatywnych oczekiwań dotyczących stóp procentowych i odbicia gospodarczego w Wielkiej Brytanii przyczyniło się do utrzymania wsparcia dla funta w ostatnim czasie pomimo odreagowania dolara.

Jedną walutą, której nie spodziewaliśmy się długiego spadku był rzeczywiście funt, zwłaszcza, że ​​jego długa pozycja netto była raczej ograniczona (na poziomie 9% w zeszłym tygodniu, teraz na poziomie 5%) w porównaniu z innymi wykupionymi walutami, takimi jak euro. Niezależnie od ostatniego ruchu w pozycjonowaniu, stosunkowo dobre perspektywy w Wielkiej Brytanii mogą nadal wspierać GBP i spodziewamy się, że zobaczymy w nadchodzących tygodniach i miesiącach kumulację longów na funcie – podsumowano.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoin | btc | bitcoin era opinie | złotówka kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here