Naga MarketsNa rynkach trwa poświąteczny okres zmniejszonej zmienności. Towarzyszy temu niemal całkowita pustka w danych makroekonomicznych, jak również nieobecność większego kapitału co szczególnie widać po wolumenie na rynkach akcji.

Pomimo tych niesprzyjających dla handlu warunków dolarowe byki przystąpiły dzisiaj do zakupów. Po godzinie 8 rano pojawiło się gwałtowne umocnienie dolara. Możemy je bardzo wyraźnie obserwować zarówno na parze EURUSD jak i GBPUSD.

EURUSD

Przełamany został poziom 1.0400 powyżej którego popyt zdołał się utrzymać przez ponad tydzień. Co ważne przełamanie tego wsparcia odbyło się bez większego zaangażowania strony popytowej. Po teście poziomu 1.0400 od dołu może pojawić się nowy impuls spadkowy, który przetestuje grudniowe minima w rejonie 1.0350.

Wykres EURUSD dla interwału M30.
Wykres EURUSD dla interwału M30.

GBPUSD

Podaż w ciągu 8 godzin zdołała zepchnąć cenę o 100 pipsów w dół. Udało się przy tym przełamać strefę wsparć zlokalizowaną w rejonie 1.2230 – 1.2240. Minimum tego ruchu wypadło na poziomie na jakim GBPUSD nie było od 31 października czyli 1.2200. Obecnie celem podaży jest poziom 1.2090.

Wykres GBPUSD dla interwału M30.
Wykres GBPUSD dla interwału M30.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here