Naga MarketsPrzedpołudnie pierwszego dnia roboczego miesiąca niemal nierozerwalnie wiąże się z licznymi publikacjami wskaźnika PMI. Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to w/w Markit Economics publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.


Finalne raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca.

Spośród wszystkich opublikowanych do tej pory raportów, zdecydowanie najistotniejsze w tym tygodniu są te, dotyczące obecnej sytuacji w Niemczech, strefie euro oraz Wielkiej Brytanii.

PMI dla usług w Wielkiej Brytanii

Końcówka ubiegłego roku nie sprzyjała wzrostom w sektorze usług Wielkiej Brytanii, a a aktywność gospodarcza rosła w tempie najwolniejszym od dwóch i pół roku. Spowolnienie widoczne było szczególnie jeśli chodzi o tworzenie nowych miejsce pracy (najsłabiej od lipca 2016 r.). Z kolei pozytywny kierunek rozwoju widoczny był w przypadku tempa inflacji kosztów produkcji.

W przeciwieństwie do danych z Niemiec i strefy euro, w Wielkiej Brytanii wskaźnik PMI dla usług w grudniu wzrastał. Jednakże poziom 51,2 znajduje się jedynie nieznacznie ponad 28-miesięcznym dołkiem z listopada (50,4).

PMI UK - poziom 51,2 znajduje się jedynie nieznacznie ponad 28-miesięcznym dołkiem z listopada (50,4)

GBP/USD w kierunku 1.2705

Podobnie jak w przypadku Eurodolara, tak i na kablu doszło w tym tygodniu najpierw do testu kluczowego oporu (1.2800), a następnie zjazdu do wsparcia (1.2475). Obecnie trwa odrabianie strat, które cechuje się znacznie mniejszą dynamiką. Byki mogą teraz natrafić na oferty w okolicach 1.2705.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>

GBP/USD - w tym tygodniu doszło najpierw do testu kluczowego oporu (1.2800), a następnie zjazdu do wsparcia (1.2475)


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here