Sztabki złotaRynek złota po ostatnim impulsie wzrostowym zmieniającym okres konsolidacji w moment korekty ostatnich spadków – zatrzymał się w wąskim przedziale 7 dolarów. Z każdym dniem wyhamowania szanse na potencjalne dalsze wzrosty na metalu maleją, jednak nadal jest nadzieja na odwiedzenie poziomów 1241 oraz w dalszym rozegraniu 1285. 


Ostatnie analizy złota wskazywały na wybicie górą – po okresie spadków sięgających ponad 200 dolarów przyszedł czas na konsolidację oraz możliwość wystąpienia korekty tych stosunkowo dużych spadków na walorze. Po okresie ponad miesiąca konsolidacji – doczekaliśmy się impulsu wzrostowego wychodzącego poza standardowy zakres konsolidacji – jednak w dalszym ciągu dojście do zakładanych celów dla pozycji długich na walorze nie jest pewne. Spójrzmy jak wygląda to aktualnie.

Cele dla złota aktualne?

Wymieniane poziomy docelowe dla pozycji długich to poziomy 1241 jako TP1 oraz 1285 jako TP2 dla całości zakładanych wzrostów. Obecnie cena złota oscyluje wokół ceny 1228 dolarów za uncję co sprawia, że nadal do pierwszego z targetów brakuje 13 dolarów. W międzyczasie jednak złoto nadbijało swoje poprzednie szczyty – dlatego punktem zwrotnym nie jest już pierwotny poziom szczytu z konsolidacji a poziom 1216. Dopiero przekroczenie tego poziomu będzie stanowiło negację dalszych wzrostów i duże prawdopodobieństwo na powrót do konsolidacji z przedziału 1210 – 1180. Innymi słowy, poziom ten stanowi również poziom SL dla wszystkich zbieranych w konsolidacji pozycji.

wykres ZŁOTO D1 19.10.2018
ZŁOTO D1 19.10.2018

Oba targety widoczne na powyższym wykresie są celami zaznaczonymi po najbliższych sekwencjach, które zwykle stanowią adekwatne poziomy docelowe. Jeśli dalszy scenariusz zostanie zanegowany – wówczas mowa będzie o powrocie do konsolidacji, gdzie ostatnią obroną przed możliwymi większymi spadkami – będzie ponownie poziom 1180. Do tej pory strefa obroniła trzykrotnie wykres przed dalszymi spadkami, jednak każde kolejne zejście stanowi coraz większe prawdopodobieństwo spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here