Naga Marketseasymarkets_logo_250x50px

Czy nadal zastanawiasz się, który rynek daje najlepsze możliwości inwestycyjne? O ile na każdym rynku można osiągać przyzwoite stopy zwrotu, są pewne rynki, które od lat cieszą się szczególnym zainteresowaniem kupców. Oto trzy spośród setek rynków, które możesz wziąć pod uwagę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Para walutowa EUR/USD

Dwiema najpopularniejszymi walutami na świecie są amerykański dolar i euro. Spowodowane to jest tym, że są one walutami dwóch największych gospodarek i bloków handlowych świata. Wymiana handlowa pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi jest tak duża, że korporacje muszą ciągle zarządzać ryzykiem, związanym z kursem walutowym. Jednocześnie na tej parze walutowej rozgrywa się spekulacja na wielką skalę, co prowadzi do dużej zmienności.

EUR/USD na wykresie miesięcznym
EUR/USD na wykresie miesięcznym

Połączenie wysokiej płynności i zmienności stwarza wspaniałe okazje inwestycyjne dla traderów walutowych.  Nawet dla początkujących inwestorów, analizowanie pary walutowej EUR/USD może być dobrym punktem wyjściowym. Dodatkowym ułatwieniem jest ciągły napływ danych ekonomicznych, zarówno ze strefy euro, jak i Stanów Zjednoczonych. Dane te jednocześnie napędzają rynki oraz ułatwiają wychwycenie i podążanie za trendami. Dzięki temu EUR/USD jest najpowszechniej handlowaną parą walutową na świecie i jednym z najpopularniejszych rynków w Chinach. Pozycję na EUR/USD możesz otworzyć z brokerem EasyMarkets.

Złoto

Chociaż przez ostatnie kilka lat cena złota znacząco spadła od swojego szczytu, surowiec ten ciągle oferuje doskonałe możliwości tradingu. Złoto bywa często stosowane jako zabezpieczenie przed inflacją i uważa się je za bezpieczną przystań w trudnych czasach gospodarczych. Kiedy cena złota zaczyna rosnąć, jest to często spowodowane dużym popytem spekulacyjnym, który zwykle napędza trendy przez dłuższy czas.

Dowiedz się jakie są trzy główne korzyści handlu na metalach szlachetnych, w tym złocie – sprawdź artykuł Comparic.pl!

Złoto na wykresie tygodniowym
Złoto na wykresie tygodniowym

Traderzy w Chinach mogą handlować złotem jako fizycznym surowcem lub w postaci kontraktu futures,  czyli umowy kupna lub sprzedaży po określonej cenie w przyszłości.  Są one zazwyczaj przedmiotem handlu na centralnych giełdach, dzięki czemu transakcje kontraktami futures są mniej ryzykowne, niż bezpośredni obrót surowcem. Kontrakty futures dają także dostęp do dźwigni finansowej: kupując kontrakt futures można kontrolować dużą ilość towaru, bez konieczności pokrywania pełnej ceny zakupu.

Indeks Hang Seng

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę brokera EasyMarkets[/pullquote]

Jeśli chcesz zainwestować na dynamicznie rosnącym rynku chińskim, dobrym instrumentem może być indeks Hang Seng. Opisuje on rynek akcji w Hong Kongu i odzwierciedla dzienne zmiany wycen największych przedsiębiorstw na tej giełdzie. Wiele z tych przedsiębiorstw ma siedzibę w kontynentalnych Chinach, albo utrzymuje tam znaczącą obecność. Na przykład akcje CNOOC – jednego z największych chińskich przedsiębiorstw, zajmujących się poszukiwaniem ropy naftowej – wchodzą w skład indeksu Hang Seng, podobnie jak akcje China Mobile. Znajdują się tam również inne wiodące firmy chińskie, takie jak Lenovo, producent sprzętu komputerowego. W skład indeksu wchodzi także sporo przedsiębiorstw, posiadających siedzibę poza Chinami kontynentalnymi, takich jak Cathay Pacific Airlines czy Hutchison Whampoa, mające swoje siedziby w Hong Kongu. Inwestować w Hang Seng możesz poprzez fundusze indeksowe, których cena jest powiązana z ogólną wartością indeksu.

Indeks HSI na wykresie dziennym
Indeks HSI na wykresie dziennym

Ostrzeżenie o ryzyku: Kontrakty terminowe na stopę procentową, opcje i kontrakty finansowe na transakcje różnicowe (transakcje pozagiełdowe) to produkty wykorzystujące dźwignię finansową, które są obarczone znacznym ryzykiem straty (do całej wartości zainwestowanego kapitału) i nie są odpowiednie dla każdego. Konieczne jest dokładne poznanie i zrozumienie ryzyka. Nie należy inwestować pieniędzy, na których stratę nie można sobie pozwolić. Nasza grupa spółek jest licencjonowana poprzez swoje podmioty zależne przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (Easy forex Trading Ltd-CySEC, numer licencji 079/07). Paszportowanie w Unii Europejskiej nastąpiło na mocy dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych MiFID oraz w Australii poprzez ASIC (Easy Markets Pty Ltd, numer licencji AFS 246566).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here