Naga MarketsLogo Ultimate GamesUltimate Games miał szacunkowo 8,81 mln zł przychodów i 4,09 mln zł zysku netto w 2019 r., podała spółka.

“Zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu emitenta, szacunki wybranych wyników finansowych spółki za 2019 rok przedstawiają się następująco:

– Przychody całkowite: 8,81 mln zł;

– Przychody ze sprzedaży produktów: 7,2 mln zł;

– Zysk brutto: 5,11 mln zł;

– Zysk netto: 4,09 mln zł” – czytamy w komunikacie.

“Powyższa informacja została uznana za spełniającą przesłanki wynikające z art. 7 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (MAR – Market Abuse Regulation) i podana do wiadomości publicznej ze względu na istotne, zdaniem zarządu spółki, zmiany danych finansowych (m.in. wzrost przychodów ze sprzedaży produktów o ponad 88%, wzrost zysku netto o ponad 103%) względem okresu porównywalnego” – czytamy dalej.

Na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in.: 1) rosnąca sprzedaż serii “Ultimate Fishing Simulator” na PC wraz z dodatkami DLC stymulowana poprzez liczne wyprzedaże na platformie Steam (głównie przeceny w okolicy 50% od ceny bazowej); 2) wydawnictwo nowych dodatków DLC do serii “Ultimate Fishing Simulator” na PC (“Kariba Dam” DLC, “Greenland” DLC); 3) wydanie gry “Ultimate Fishing Simulator” na urządzeniach VR; 4) wydanie gry “Deadliest Catch: The Game” na PC w formule wczesnego dostępu; 5) stabilna monetyzacja gier mobilnych tj. “Ultimate Fishing Simulator” oraz “Professional Fishing”; 6) skokowe poszerzenie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry, a co z tym związane liczne premiery nowych gier (ponad 60 tytułów w 2019 r. versus kilkanaście w 2018 r.), w tym w szczególności na platformie Nintendo Switch, gdzie w omawianym okresie miało miejsce 38 premier w Nintendo E-shop (z czego najważniejsze to “Thief Simulator”, “Car Mechanic Simulator 15”, “Hard West”, “Phantom Doctrine”, “Ultra Off Road Alaska”); 7) dedykowane wyprzedaże gier spółki na platformie Steam tzw. Developer Sale; 9) zbycie części praw do gier lub ich części (assetów) na rzecz podmiotów trzecich, podano także.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki rośnie dzisiaj o ponad 2%. Na wykresie mamy zakończenie niewielkiej korekty i prawdopodobny ruch w kierunku ostatniego maksimum. O szansach na wzrosty piszemy od 19 grudnia.

ultimate games

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here