Naga MarketsUltimate Games [ULG], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaProducent gier Ultimate Games poinformował w miniony piątek o wynikach za II kwartał. W tym okresie spółka miała 1,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,15 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,54 mln zł wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7,28 mln zł wobec 4,76 mln zł rok wcześniej. Lepiej wypadają wyniki liczone za całe półrocze. Tutaj mamy 4,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 4,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 12,84 mln zł w porównaniu z 7,43 mln zł rok wcześniej.

Do wyników na bieżąco odnieśli się analitycy Ipopema Securities, którzy podtrzymali wycenę na poziomie 35 zł. Ich zdaniem, wyniki są zgodne ze wstępnymi danymi. Ipopema prognozuje przychody spółki w wysokości 28 mln zł w 2021 roku i 34,3 mln zł w 2022 roku.Na czytelnym wsparciu

Znormalizowany zysk netto ma wynieść odpowiednio 9,5 mln zł i 10,8 mln zł. W piątek spółka przyznała także, że symulator „Ultimate Hunting” znajduje się od kilku miesięcy w zaawansowanej produkcji. Na wykresie trwa próba zainicjowania odbicia od wsparcia przy 26,70 zł.

ulgames


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Próba wybicia

Ciekawe informacje napłynęły pod koniec ubiegłego tygodnia także ze spółki Unimot. Dystrybutor paliw okazuje się być kolejnym po KGHM, podmiotem zainteresowanym tzw. małymi reaktorami atomowymi. Unimot podpisał porozumienie o współpracy z NuScale Power oraz Grupą Getka, mające na celu wspólne rozpoznanie możliwości wdrożenia technologii małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce.

unimot

Ponadto spółka poinformowała, że nawiązała współpracę z Getka Group i First Solar, w celu dostaw do Polski amerykańskich paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 MW. Mając w planach wykorzystanie wsparcia finansowego EXIM, Grupa Unimot opracuje model efektywnego kosztowo wytwarzania energii słonecznej z użyciem paneli fotowoltaicznych produkowanych w USA, aby wspierać przedsiębiorstwa i duże zakłady produkcyjne w Polsce. Na wykresie mieliśmy mocny początek sesji i atak na poprzedni wierzchołek. Wydaje się, że wybicie będzie kwestią czasu, po czym cena powinna wzrosnąć do tegorocznych maksimów.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here