Naga MarketsUltimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne.

ultimate games
źródło xStation 5

Akcje spółki rosły podczas czwartkowej sesji o ponad 7% przy mocno podwyższonych obrotach. Była to druga z rzędu tak udana sesja. Powodem do wzrostów była informacja o ustaleniu daty premiery gry “Deadliest Catch: The Game” na 14 listopada. Ponadto, wczoraj spółka poinformowała, że liczba graczy oczekujących na zakup gier Ultimate Games w sklepie Steam wynosi 772 tysiące graczy, a liczba wszystkich dodań przekracza 1,14 mln graczy. Są to bardzo pozytywne informacje, które mogą przełożyć się na wysokie przychody w najbliższych okresach. Na wykresie mamy mocne odbicie w górę przy wzroście obrotów. Doskonale wygląda to na tle sierpniowych spadków przy niskich obrotach. Warto też zauważyć, że ostatnia korekta była dość duża na tle historycznym, gdzie zazwyczaj po 20-25% przecenie, kurs wracał do wzrostów. Wydaje się, że teraz także może tak być i kurs będzie kierować się w stronę historycznych maksimów.

Orbex

Zobacz również: Ultimate Games S.A. rusza z wyprzedażą gier i wydaje 4 nowe tytuły

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce.

tim
źródło xStation 5

Podczas czwartkowej sesji spółka przekazała raport z wynikami za pierwsze półrocze. Wyniki kolejny raz pozytywnie zaskoczyły, gdyż od dłuższego czasu spółka chwali się rekordami sprzedaży. Zysk netto wyniósł 8,46 mln zł wobec 6,63 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,78 mln zł wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 417,7 mln zł wobec 392,07 mln zł rok wcześniej. Widać więc wyraźną poprawę wyników, szczególnie rosnące przychody oraz marże. Rynek specjalnie nie reagował na podane wyniki i nadal trwa łagodna korekta ostatnich wzrostów. Wydaje się, że przekroczenie maksimum z początku września powinno oznaczać dalszy wzrost notowań.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here