Naga MarketsUltimate Games [ULG], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka Ultimate Games przekazała wczoraj raport z wynikami za pierwsze półrocze. Spółka wypracowała w tym okresie około 8,38 mln zł przychodów całkowitych, 5,305 mln zł zysku brutto i 4,621 mln zł zysku netto. Są to szacunkowe dane, które mogą jeszcze ulec zmianie. Wyniki zostały pozytywnie odebrane na rynku. Wyraźny wzrost przychodów i zysku, zdaniem spółki jest efektem stabilnej sprzedaży gry Ultimate Fishing Simulator oraz Professional Fishing. Ponadto wzrost przychodów wynikał także licznych wyprzedaży gier na platformie Steam oraz Nintendo.

  • Mocna reakcja na akcjach Śnieżki po zaskakujących wynikach
  • Dobre wyniki zanotował także Ultimate Games

Na tę drugą platformę spółka wydała w tym czasie m.in. House Flipper oraz Cooking Simulator, które spotkały się z ciepłym przyjęciem. Spółka zapowiedziała także dalsze intensywne prace nad wydawaniem gier, głównie na Nintendo, wskazując że w pierwszym półroczu zadebiutowało ponad 40 tytułów.

Ultimate Games z próbą zakończenia korekty

Na wykresie cena oscyluje przy poziomie poprzedniego szczytu, co sugeruje, że można spodziewać się kontynuacji trendu wzrostowego i nowych maksimów w najbliższym czasie.

ultimate games

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Śnieżka zaskoczyła wynikami

Wyniki za II kwartał pochwaliła się także Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka. Spółka odnotowała w tym okresie 38,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 20,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowana EBITDA sięgnęła 54,28 mln. zł wobec 31,82 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 266,19 mln zł wobec 200,97 mln zł za II kwartał 2019 roku. Sumując dwa pierwsze kwartały roku, otrzymujemy szacunkowo, za I półrocze około 433,95 mln zł przychodów oraz około 53,79 mln zł zysku netto.

sniezka

Są to wyniki sporo lepsze niż rok temu, zysk wzrósł o ponad 56%. Wyniki mogły nieco zaskoczyć, gdyż okazało się, że pandemia nie przeszkodziła specjalnie w remontach. Spółka podkreśla, że tradycyjny sezon remontowy trwa w drugim i trzecim kwartale roku, co mogłoby wskazywać na szanse utrzymania się dobrej koniunktury. Dobre wyniki i perspektywy powinny więc zapewnić utrzymanie trendu wzrostowego.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here