Naga MarketsUltimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne.

ultimate games

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o blisko 9% przy niezłych obrotach, sugerując szansę na zakończenie krótkiej korekty, która cofnęła kurs na poziom poprzedniego szczytu. Powodem wczorajszej zwyżki były informacje o pozyskaniu około 3 mln zł z ostatniej emisji. Pozyskane finansowanie pozwoli na zwiększenie skali działalności spółki. W bieżącym roku spółka zamierza wydać ponad 50 gier. Kluczowe tytuły powinny zadebiutować w II półroczu 2019 roku i właśnie wtedy powinien być dostrzegalny istotny wzrost wyników finansowych. Według wstępnych szacunków w ubiegłym roku spółka zarobiła ponad 2 mln zł netto przy przychodach rzędu 4,7 mln zł. Firma planuje jeszcze w tym roku przejść na rynek główny GPW. Na wykresie widać, że jeżeli wczorajsze odbicie nie przyniesie zakończenia korekty, wydaje się, że kolejnym ciekawym miejsce może być biegnąca nieco niżej linia trendu.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Stelmet, ABC Data, Izoblok

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce.

santander
źródło xStation 5

Wczoraj wynikami uzyskanymi w ostatnim kwartale ubiegłego roku pochwalił się Santander. Spółka wypracowała w IV kwartale ubiegłego roku 767,11 mln zł zysku netto wobec 548,99 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1534,15 mln zł wobec 1379,45 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 497,28 mln zł wobec 515,39 mln zł rok wcześniej. Aktywa razem banku wyniosły 205,85 mld zł na koniec IV kw. 2018 r. wobec 152,67 mld zł na koniec IV kw. 2017. W sumie od pierwszego do czwartego kwartał, bank miał 2365,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2213,05 mln zł zysku rok wcześniej. Spółka poinformowała także w komunikacie, że spełnia wymogi, by przeznaczyć 25% zysku za 2018 rok na dywidendę. Na wykresie mamy słabą reakcję na podane wyniki oraz cofnięcie w szerszym układzie bocznym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here