Naga MarketsUltimate Games [ULG], Columbus [CLC] – Gorące spółki dniaProducent gier Ultimate Games, poinformował, że został wydawcą gry “Car Mechanic Simulator Racing 2018” na Nintendo Switch. Gra to jeden z najpopularniejszych tytułów spółki PlayWay. Portem gry na nową konsolę zajmie się spółka zależna – Console Way. Wersja na Nintendo ma być dostępna w 2021 roku. Od momentu premiery w 2017 roku gra została pobrana już ponad 22 mln razy. Tylko w pierwszym półroczu tego roku, czyli ponad 3 lata po premierze, gra nadal znajduje się na liście graczy oczekujących na zakup u ponad 330 tysięcy użytkowników portalu Steam.

  • Ultimate Games wydawcą gry “Car Mechanic Simulator Racing 2018” na Nintendo Switch
  • Na wykresie mocne odbicie
  • Columbus pod ważnym oporem

Port gry wpisuje się w strategię, która ma polegać na wydawaniu 5-10 gier rocznie z większym potencjałem sprzedażowym. Celem spółki na najbliższe 2, 3 lata jest znalezienie się w czołówce firm, wydających gry na konsoli Microsoftu i Sony.

Te artykuły również Cię zainteresują

Blisko wybicia z kanału

Nieco wcześniej spółka poinformowała o swoich wynikach po trzech kwartałach. Zysk netto w tym okresie sięgnął 10,2 mln zł, a przychody przekroczyły 18,6 mln zł. Informacja spodobała się inwestorom, gdyż kurs spółki zaczął rosnąć. Niebawem może pojawić się szansa na wybicie z kanału spadkowego, co byłoby pierwszym krokiem do zakończenia korekty trwającej od czerwca.

ultimate games

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zwyżka wyhamowała

Wynikami za III kwartał pochwalił się w miniony piątek jeden z liderów rynku fotowoltaiki w Polsce, spółka Columbus Energy. Spółka w III kwartale osiągnęła 213 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli o 304% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA przekroczyła 31 mln zł, co w porównaniu z III kwartałem 2019 r. stanowi wzrost aż o 495%. W trzecim kwartale Columbus dostarczył prawie 7 tys. sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW.

columbus

Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW. Warto dodać, że strategia spółki zakłada rozszerzanie asortymentu. Cały czas trwają inwestycje w nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Reakcja na wykresie była znikomo, co świadczy o braku zaskoczenia wynikami. Od strony technicznej, w zaledwie kilka sesji kurs wrósł o 75%, jednak szerszy trend pozostaje spadkowy. Wydaje się, że jest spore ryzyko odreagowania po silnym wzroście, tym bardziej, że sprzyja temu układ techniczny (linia trendu i czytelna strefa oporu).

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here