Naga MarketsUltimate Games skupi się na większych grach. Atak na opór 31,50 zł - zapiski giełdowego spekulantaPodwyższona zmienność miała wczoraj miejsce na akcjach producenta gier, spółki Ultimate Games. Powodem była publikacja szacunkowych wyników za trzy kwartały i informacje zawarte w komunikacie. Co do samych wyników, spółka miała wstępnie 18,6 mln zł przychodów całkowitych i 10,2 mln zł zysku netto od początku roku. Taki poziom przychodów jest rekordowy w historii spółki i ponad trzykrotnie lepszy w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2019 roku. Podobną dynamikę mamy także przy zysku netto, gdyż przed rokiem po trzech kwartałach wynosił on niespełna 3 mln zł.

  • Trzykrotny wzrost wyników Ultimate Games
  • Spółka skupi się na większych grach

W ocenie zarządu, na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in. stabilna sprzedaż serii “Ultimate Fishing Simulator” na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W ciągu trzech kwartałów br. spółka wydała ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch.

Te artykuły również Cię zainteresują

Spółka podała także, że będzie rekomendować wypłatę dywidendy za poprzedni rok obrotowy w wysokości co najmniej 75% zysku netto z uwzględnieniem planowanych działań inwestycyjnych. Ponadto, spółka zamierza skupiać się większych grach i zakłada premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole w 2021 roku. Łącznie w kalendarzu premier znajduje się ponad 200 tytułów.

Słaba reakcja na dobre wyniki

Celem spółki na najbliższe 2-3 lata jest znalezienie się w czołówce firm, wydających gry na konsoli Microsoftu i Sony. Na wykresie mieliśmy początkowo spadkową reakcję, jednak z czasem popyt odrabiał straty. Wydaje się, że może dojść do próby wybicia opory w rejonie 31,50 zł.

ultimate games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here