whitebit

Ultimate Games SA wypracowała 23,4 mln zł szacunkowych przychodów ze sprzedaży w 2021 r.Notowana na GPW w Warszawie spółka Ultimate Games S.A. opublikowała szacunkowe wyniki za 2021 rok. W raportowanym okresie jednostkowe przychody netto ze sprzedaży wyniosły 23,4 mln zł. To wzrost o ok. 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku. Od stycznia do grudnia 2021 warszawski wydawca i producent gier wideo osiągnął 10 mln zł zysku netto. EBIT wyniósł 7,3 mln zł.

Ultimate Games SA zakończyło ubiegły rok wzrostem sprzedaży

Na koniec grudnia, na koncie Spółki znajdowało się 14 mln zł. W 2022 Grupa Ultimate Games planuje kilka większych premier, w tym Early Access do sequela popularnej gry Ultimate Fishing Simulator.Szacunkowe wyniki za rok 2021 wskazują na to, że ubiegły rok zamykamy ze wzrostem sprzedaży. Od stycznia do grudnia ub. roku wypracowaliśmy ponad 23 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co daje nam r/r wzrost wyniku o ok. 50 proc. Co ważne, w minionym roku nie wydaliśmy żadnej znaczącej gry, a mimo to udało nam się osiągnąć zysk netto na poziomie 10 mln zł i nieznacznie zwiększyć EBIT, który wyniósł ponad 7 mln zł– mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Jednocześnie na koniec grudnia na naszym koncie znajdowało się 14 mln zł. Na wypracowane wyniki istotny wpływ miała stabilna monetyzacja gier mobilnych Ultimate Fishing Simulator i Professional Fishing, sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC, VR i konsole a także popularność gier House Flipper, Thief Simulator i Cooking Simulator na Nintendo Switch– dodaje Mateusz Zawadzki.

W 2021 roku Ultimate Games wprowadziło do sprzedaży również Train Station Renovation oraz konsolową wersję Rover Mechanic Simulator.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
18 października 2021 do portfolio wydawniczego Ultimate Games dołączyła kolejna gra – Farming Life w wersji na PC, w grudniu zaś na konsolach Microsoft Xbox z sukcesem zadebiutował Mr. Prepper – jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów z grupy PlayWay 2021 roku. Producentem tytułu jest Rejected Games.

Kilka tygodni później, z początkiem stycznia 2022,swoją udaną premierę miał prolog do Electrician Simulator. Dzień po premierze prologu jednocześnie grało w niego 566 graczy. Niespełna tydzień od debiutu Electrician Simulator – First Shock, pobrało go łącznie prawie 100 tys. graczy. Projekt z portfolio wydawniczego Ultimate Games otrzymuje wysokie oceny użytkowników platformy Steam.

Wciąż jedną z najważniejszych produkcji Ultimate Games jest Ultimate Fishing Simulator. To obecnie najwyżej oceniany symulator w swojej kategorii – odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi ok. 90 proc.Jedynie w okresie od stycznia do września 2021 projekt sprzedał się w sklepie Steam w nakładzie 55 tys. sztuk. Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się wczesny dostęp do sequela gry.

W nowym, 2022, roku Ultimate Games nie zwalania tempa. W pierwszym półroczu chce wydać łącznie aż sześć większych gier. Zespół pracuje także nad wersją demo do Thief Simulator 2.

Aktualnie odbywają się playtesty gry, które cieszą się dużą popularnością. Do ich przeprowadzenia zgłosiło się już ponad 50 tysięcy graczy z całego świata, a oceny są w około 95% pozytywne – komentuje prezes Ultimate Games.

Liczę na to, że bogaty plan wydawniczy na ten rok przełoży się na znaczący wzrost wyników za cały 2022 rok– podsumowuje Mateusz Zawadzki.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj