Naga Markets

Ultimate Games SA wypracowała 16,8 mln zł przychodów netto po trzech kwartałach 2021 r.Ponad 16,8 mln zł przychodów netto wypracowała od stycznia do września br. notowana na GPW w Warszawie spółka Ultimate Games. To wzrost o 45 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Po trzech kwartałach br. warszawski wydawca i producent gier wideo osiągnął prawie 8,4 mln zł zysku netto. Na koniec września, na koncie Grupy Ultimate Games znajdowało się 17 mln zł.

Ultimate Games SA odnotowała bardzo dobre wyniki

– Pomimo braku istotnych premier spółka Ultimate Games wypracowała ponad 5 mln zł przychodów netto oraz 1,5 mln zł zysku netto. Narastająco, poprawiliśmy przychody netto o 45 proc. – z 11,6 mln zł w 2020 roku do 16,8 mln zł w 2021. Konsekwentnie zwiększamy przychody w segmencie gier na konsole i PC. Po trzech kwartałach br. na koncie Grupy Kapitałowej znajdowało się 17 mln zł – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.– Realizujemy strategię wydawania coraz większych, bardziej dochodowych tytułów. Jednocześnie rozwijamy popularne wśród graczy IP, takie jak Ultimate Fishing Simulator. Pracujemy nad drugą częścią tego projektu. Podstawowa wersja na PC cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co jest dobry prognostykiem dla sequela – dodaje Mateusz Zawadzki.

Od stycznia do września br. Ultimate Fishing Simulator sprzedał się w sklepie Steam w nakładzie 55 tys. sztuk. Pod względem popularności gier na PC z portfolia spółki, na kolejnych miejscach znalazły się CastleFlipper (25 tys. szt.) i Fishing Adventure (21 tys. szt.).

Wśród najpopularniejszych gier Ultimate Games w sklepie Nintendo E-Shop po trzech kwartałach br. prym wiedzie House Flipper (63 tys. szt.).

Już 10 grudnia na konsolę Microsoft Xbox trafi jedna z najbardziej wyczekiwanych gier z grupy PlayWay w 2021 roku – Mr. Prepper, za której wydanie w tej wersji odpowiada Ultimate Games. Cenę gry ustalono na 72,49 zł, w pierwszych dniach sprzedaży będzie można ją nabyć z 15 proc. zniżką.

Zespół Ultimate Games pracuje obecnie m.in. nadUltimate Hunting, którego budżet wyniesie 3-5 mln zł. Realistyczny symulator polowań, skierowany do fanów gier outdoor, adventure&hunting, zadebiutuje na PC, w trybie Early Access, w 2022 roku.

– Pracujemy nad tym, aby Ultimate Hunting Simulator był najbardziej kompleksowym i rozbudowanym symulatorem polowań jaki powstał w ciągu kilku ostatnich lat. Sama idea rozgrywki jest zbliżona do Ultimate Fishing Simulator, choć rozegra się w środowisku lądowym. Gracz wcieli się w trapera, który zmierzy się wieloma misjami polegającymi na polowaniu na różne gatunki zwierząt. Ultimate Hunting będzie wydany w formie long-seller, podstawowa wersja gry będzie regularnie rozwijana przez płatne dodatki – mówi Mateusz Zawadzki.

Ultimate Huntingdocelowo trafi na konsole oraz urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości (VR).

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here