Naga MarketsUltimate Games S.A. ujawniło swoją nową gręUltimate Games S.A. ujawniło grę Essex: The Whale Hunter, inspirowany „Moby Dickiem” symulator wielorybnictwa. Jak zapowiadają twórcy, nowy tytuł zaoferuje pełną emocji i realizmu oceaniczną przygodę, a całość zostanie osadzona w XIX-wiecznych realiach wyspy Nantucket i Oceanu Atlantyckiego. Datę premiery ustalono na 2023 r. Essex: The Whale Hunter pojawi się zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Ultimate Games S.A. wyda nowy tytuł

Gra jest tworzona przez polskie studio 3T Games, a wydawcą będzie Ultimate Games S.A. To już kolejny wspólny projekt obu firm (wcześniej zapowiedziany został Smuggler Simulator).

Te artykuły również Cię zainteresują
Essex: The Whale Hunter to symulator wielorybnictwa, który będzie koncentrować się na jednoosobowej rozgrywce i pozwoli przeżyć wielką przygodę na otwartych wodach Atlantyku. Gracz wcieli się w kapitana statku wielorybniczego, a rozgrywka obejmie wiele różnych elementów związanych z polowaniem na wieloryby, w tym m.in. potężne i budzące wielki respekt wśród ludzi morza kaszaloty.

Nowy projekt 3T Games i Ultimate Games S.A. jest jedną z bardzo nielicznych gier bezpośrednio nawiązujących do klasyki literatury amerykańskiej. Twórcy tłumaczą, że ich celem jest połączenie fascynującego świata przedstawionego przez Hermana Melville’a w „Moby Dicku” oraz zróżnicowanego i atrakcyjnego gameplay’u.

Essex: The Whale Hunter zabierze graczy w unikalną podróż do nieistniejącej już rzeczywistości. Akcja będzie rozgrywać się przede wszystkim na Atlantyku, ale i na wyspie Nantucket, która była dla XIX-wiecznego wielorybnictwa czymś porównywalnym do tego, czym obecnie dla współczesnej finansjery jest Wall Street. Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści” – mówi CEO 3T Games, Rafał Jelonek.

W Essex: The Whale Hunter gracz stanie przed wieloma wyzwaniami i będzie musiał zacząć od samych podstaw w rodzaju wyboru optymalnej załogi. Dużą rolę pełnić będzie także dbanie o stan statku, a nie zabraknie również kwestii związanych z ekonomią i handlem pozyskanymi surowcami. Do kluczowych elementów rozgrywki należeć mają oczywiście poszukiwania i polowania na wieloryby.

Jak podkreślają twórcy, więcej szczegółowych informacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie.

Essex: The Whale Hunter – główne cechy:

  • symulator wielorybnictwa;
  • gra inspirowana „Moby Dickiem” Hermana Melville’a;
  • polowanie m.in. na kaszaloty i inne wieloryby;
  • dobór i zarządzanie załogą;
  • dbanie o statek wielorybniczy;
  • pozyskiwanie surowców i handel;
  • wyspa Nantucket i Ocean Atlantycki.

Premierę Essex: The Whale Hunter zaplanowano wstępnie na 2023 r. Gra trafi na PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania walut | funt | akcje pgnig cena | eur/usd | cena bitcoina wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here