Naga MarketsLogo Ultimate GamesZarząd Ultimate Games rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 2,09 mln zł z zysku netto za 2019 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,4 zł na akcję, podała spółka.

Spółka spodziewa się wzrostu przychodów

“W ocenie zarządu sytuacja finansowa spółki jest dobra. Spółka posiada wolne środki w postaci gotówki w ilości ok. 5 mln zł. Spółka wydała pierwsze gry na konsoli Xbox One, w przygotowaniu są także gry na Playstation 4. Zarząd spodziewa się wzrostu przychodów w segmencie dużych konsol w 2 połowie 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd rekomenduje jako dzień nabycia praw do dywidendy (dzień dywidendy) 3 lipca, a jako termin wypłaty dywidendy 17 lipca 2020 r.

“Zarząd przedstawi powyższy wniosek radzie nadzorczej spółki do oceny, a ostateczną decyzję dotyczącą wypłaty akcjonariuszom dywidendy za rok obrotowy 2019 podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki” – podano także.

Spółka podała również, że systematycznie umacnia swoją pozycję na konsoli Nintendo Switch – realizując przyjęty cel stania się największym wydawcą (pod względem liczby wydanych tytułów) na tej konsoli na świecie – w niecałe 1,5 roku od wydania pierwszego tytułu na tej konsoli. W przygotowaniu – tj. w fazie preprodukcji jest kilkadziesiąt gier w wersji na PC, które systematycznie będą publikowane w serwisie Steam celem zbadania potencjału sprzedażowego i podjęcia decyzji co do pełnej produkcji.

“Zarząd zaznacza, że chcąc realizować skokowy wzrost przychodów, a co z tym związane zwiększać liczbę wydawanych tytułów do min. 100 rocznie wymagane jest większe zaangażowanie kapitałowe w nowe produkcje, stąd też propozycja wypłaty dywidendy jedynie na poziomie 0,4 zł na jednej walor (tj. ok. 49% zysku wobec 75% wskazanych w polityce dywidendowej). W ocenie zarządu, z jednej strony pozwoli to na zrealizowanie oczekiwań akcjonariuszy a z drugiej zapewni pełną swobodę finansową dla spółki i realizację jej strategii, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów i zysku netto w kolejnych latach” – czytamy także.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora – PlayWay. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here