Naga MarketsLogo Ultimate GamesSpółka będąca producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej – Ultimate Games – wydała komunikat, w którym wskazuje, że z emisji akcji pozyskała blisko 3 mln zł, które posłużą na dalszy rozwój spółki. Zapowiada się ciekawy debiut na głównym parkiecie GPW


Pozyskane środki przez spółkę Ultimate Games to dopiero początek dobrej drogi – grupa ma zamiar przejście na rynek główny GPW jeszcze w 2019 roku a pozyskane środki mają posłużyć na dalszy rozwój w rozumieniu powiększania skali działania podmiotu na kolejne rynki oraz wydawane produkcje.

Jak dowiadujemy się z komunikatu, spółka planuje produkcję kolejnych gier na szacowaną liczbę 50 zarówno nowych jak i produkcji wydanych już gier na nowe platformy. Pozyskane środki mają znacznie pomóc w osiągnięciu zakładanego przez spółkę celu. Jak czytamy również, Mateusz Zawadzki – CEO Ultimate Games odnosząc się do wsparcia inwestorów stwierdził, że spółce zależy na budowaniu stabilnego akcjonariatu, co zapewni jej mocną pozycję rynkową w dłuższym terminie. Spełnienie wymogu o rozproszeniu akcjonariatu otwiera podmiotowi również drogę do przejścia na główny rynek GPW jeszcze w tym, 2019 roku.

Planowana data pojawienia się pierwszych flagowych pozycji spółki sięga II półrocza obecnego roku, co powinno przełożyć się na niebagatelny wzrost również kwestii wyników finansowych spółki Ultimate Games. Natomiast jeśli chodzi o zwieńczenie 2018 roku – szacuje się, że spółka zarobiła ponad 2 mln zł netto, osiągając jednocześnie przychody na wysokości 4,7 mln zł.

Sytuacja na wykresie

Spółka Ultimate Games znacznie rośnie, kiedy jeszcze w okresie wrzesień – październik 2018 roku spółka oscylowała wokół poziomu 10 zł za akcję dziś – ceny spółki sięgają 18 zł, co stanowi ponad 80 procentowy wzrost notowań. Jeśli powyższe prognozy co do dalszej działalność spółki się sprawdzą, wówczas cena 20 zł za akcję powinna być tylko formalnością w kwestii przełamania poziomu. Inwestorzy z całą pewnością oczekują najbliższych wyników – w tym pierwszego półrocza obecnego roku.

wykres ULG D1 30.01.2019
ULG D1 30.01.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here