Naga Marketsultimate-gamesUltimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 roku spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za III kwartał, poniżej szczegóły.

Ultimate Games odnotował 0,68 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2018 roku wobec 17 tys. zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 0,79 mln zł wobec 69 tys. zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,86 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 0,39 mln zł rok wcześniej.

Od początku roku spółka miała 1,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 25 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3,39 mln zł w porównaniu z 0,69 mln zł rok wcześniej.

“Na poprawę sytuacji spółki wpływ miała wysoka sprzedaż gier, których premiery odbyły się w przeciągu ostatniego roku. W samym trzecim kwartale 2018 r. miały miejsce m.in. premiery takich gier jak: ‘Earthworms’ i ‘Phantaruk’ w wersji na Nintendo Switch oraz Prodigy Tactics w wersji na PC, a także flagowy produktu emitenta, jakim jest gra ‘Ultimate Fishing Simulator’, która ukazała się w pełnej wersji na PC. Wolumen sprzedaży wspomnianej gry w pierwszym tygodniu od premiery wynosił od 1 tys. do 1,5 tys. sztuk dziennie. W 2019 r. spółka planuje wydanie gry w wersji na platformę Nintendo Switch, Xbox oraz PS, a także w wersji pudełkowej. Ponadto strategia spółki przewiduje wydawanie jednego dodatku DLC do gry co kwartał, a 30 listopada 2018 r. wypuszczone zostanie rozszerzenie w postaci nowego łowiska ‘Moraine Lake'” – napisano w raporcie.

Ultimate Games planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW w pierwszej połowie 2019 roku:

“Dobre wyniki finansowe, rosnąca sprzedaż oraz umacnianie się naszej pozycji na rynku gamingowym zachęciły nas do podjęcia działań mających na celu przejście spółki na rynek regulowany GPW, które planowane jest na I połowę 2019 r.” – napisał prezes spółki.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie kurs porusza się w łagodnym układzie korekcyjnym. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę korektę w całym sektorze oraz wcześniejsze wzrosty. Nadal jednak kurs znajduje się bardzo blisko historycznych maksimów, więc wybicie z kanału spadkowego może stanowić zaproszenie do powalczenia o atak na ten szczyt.

ultimate games(1)

Zobacz także: Ultimate Games i PlayWay – współpraca na wydanie trzech gierConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here