Naga MarketsLogo Ultimate GamesPolski wydawca gier, spółka Ultimate Games podsumowuje wyniki za 2018 rok, w których podany wynik sięga kwoty ponad 2 milionów złotych, zgodnie z podtrzymanymi prognozami ze stycznia. Spółka prócz opublikowanych wyników podaje również, że planuje rozszerzyć przychody o zwiększenie zaangażowania na platformie Nintendo Switch. Czy to faktycznie sprawi, że spółka pójdzie o krok dalej? 


Spółka chwali się podczas dzisiejszej sesji handlowej wynikami z poprzedniej prognozy, czyli wynikiem nieco ponad 2 milionów zł netto, oraz przychodach wielkości 4,5 milionów. W tym momencie same wyniki nie są tak istotne, jak koncentracja na ekspansji następnych wyników, w które w swoim założeniu osiągnięte mają być na wyższym poziomie głównie dzięki zwiększeniu zaangażowania produkcyjnego na platformę Nintendo Switch.

Krok ten ma przyczynić się do lepszych wyników w drugim półroczu 2019 roku, ponieważ spółka własnie rozpoczyna mocniejsze skupienie produkcyjne związane z wykorzystywaniem potencjału platform Nintendo. Tymczasem poprzedni rok, zdecydowanie był pod znakiem wykorzystania potencjału platform typu Mobile oraz PC, m.in produkcjami takimi jak Ultimate Fishing Simulator.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Jak podaje zarząd spółki – Ultimate Games  planuje rok do roku wykazywać stałe wzrosty w wynikach finansowych. Jeśli chodzi o obecne wyniki, następny ma być zwiększony blisko pięciokrotnie w stosunku do poprzedniego, 2018 roku.

Sytuacja na wykresie

Spółka mimo dobrych rokowań spada podczas dzisiejszej sesji ponad 5 procent. Aktualnie niewielkie odbicie sprawia, że spółka traci jeszcze 2,6 procent jednak zdaje się, że kolejny ruch spadkowy może podczas sesji jeszcze pogłębić widoczny na poniższym wykresie dołek. Utlimet Games w dłuższym czasie powinno jednak stratę nadrobić a poziomy 22 zł do 23 zł powinny być poziomem docelowym w ciągu kolejnych 6 – 10 sesji handlowych.

wykres ULG D1 13.03.2019
ULG D1 13.03.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here