Naga MarketsConsoleWay, należąca do grupy kapitałowej Ultimate Games spółka specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, w 2021 roku zamierza dołączyć do firm notowanych na rynku NewConnect. Debiut poprzedzi emisja akcji, która planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Głównym segmentem działalności studia jest portowanie gier na platformę Nintendo Switch. ConsoleWay ma również potwierdzone kontrakty na 2021 rok, w ramach których zespół studia dostosuje tytuły takie jak Builders of Egypt, Uboat, Thief Simulator 2 czy Ultimate Fishing Simulator 2 do wymagań konsol PlayStation 4, Xbox One, czy Nintendo Switch. Spółka zakłada również realizację projektów dedykowanych na PlayStation 5 i Xbox Series X.

ConsoleWay w 2021 roku zamierza dołączyć do firm notowanych na rynku NewConnect

– Podstawowym zakresem naszej działalności jest portowanie gier na konsole, które po segmencie gier mobilnych stanowią około 30 proc. rynku. Duży udział gier na platformy konsolowe jest spowodowany prostotą użytkowania i dostępnymi trybami rozgrywki wieloosobowej, nie tylko za pośrednictwem Internetu. Wiele czynników wskazuje na to, że w przyszłości trendy te utrzymają się dlatego też chcemy dalej rozwijać się w tym obszarze – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

Te artykuły również Cię zainteresują

– Do tej pory zrealizowaliśmy 9 projektów z przeznaczeniem na Nintendo Switch. Do końca roku będzie ich łącznie około 20.Docelowo zamierzamy portować rocznie trzy do czterech większych tytułów i kilka mniejszych produkcji rocznie. W pierwszym kwartale 2021 zamierzamy przeprowadzić emisję akcji. W dalszej perspektywie w planach jest także debiut na rynku NewConnect. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco – dodaje.

ConsoleWay to spółka zależna Ultimate Games, która działa na rynku od lipca br. Dotychczas zespół studia zrealizował 9 projektów z przeznaczeniem na konsolę Nintendo Switch, wśród których znalazły się m.in. takie tytuły jak Ramageddon od Nydium Games, Paint Your Pet z portfolio Ultimate Games, Pocket Circuit Racer autorstwa LudosLabs, oraz Tank Mechanic Simulator od studia DeGenerals. Spółka podpisała również umowy na portowanie tytułów takich jak Builders of Egypt, Uboat, Thief Simulator 2 czy Ultimate Fishing Simulator 2 na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Builders of Egypt i Ultimate Fishing Simulator 2 trafią również na konsolę Nintendo Switch.

– Rok 2021 będzie dla nas bardzo intensywny. Poza projektami, których realizację mamy już potwierdzoną, prawdopodobnie będziemy pracować też nad innymi, dużymi tytułami stworzonymi przez spółki z grupy PlayWay. Rozmowy dotyczące warunków współpracy w tym zakresie są bardzo zaawansowane – mówi Grzegorz Misztal.

Poza pozyskiwaniem nowych gier do portowania, emisją akcji i debiutem na NewConnect, spółka planuje również stale rozszerzać swój zespół portujący, głównie poprzez zatrudnienie grafików, betatesterów i kadry odpowiedzialnej za marketing i promocję swoich gier.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJR Holding ma list intencyjny dot. wprowadzenia spółki Ekipa na giełdę
Następny artykułDO OK S.A. laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here