Naga MarketsABC Inwestowania – to już dziś!

Już dziś i jutro (18 i 19 września 2020 roku) odbywa się I edycja konferencji ABC Inwestowania. Wydarzenie to otworzy przed Tobą drzwi do edukacji na temat rynków finansowych. Jeżeli chcesz inwestować, natomiast czujesz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, jesteś we właściwym miejscu.

Czym kierują się i w co inwestują inwestorzy indywidualny w czasach pandemii?

W piątym panelu konferencji poświęconemu inwestycjom dokonywanym przez inwestorów indywidualnych w tym roku, gośćmi Marcina Wenusa, redaktora naczelnego Comparic.pl, są: Albert Rokicki, Marcin Tuszkiewicz oraz Michał Kobza.

Skąd tak duży napływ inwestorów indywidualnych na polską giełdę w trakcie pandemii?

– Ten napływ zaczął się już wcześniej. Marzec był kulminacją, faktycznie po tych dynamicznych silnych spadkach został spotęgowane to, że inwestorzy zaczęli interesować się giełdą. – zauważył Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel Squaber oraz Investio.

– W Squaberze zauważyliśmy większe zainteresowanie samymi inwestycjami w akcje w grudniu oraz w styczniu. W styczniu tak naprawdę, jeśli dobrze pamiętam, pojawiały się statystyki związane z tym, że to był najlepszy miesiąc w ostatnich latach jeśli chodzi o zakładanie nowych rachunków na giełdzie. – dodał Marcin Tuszkiewicz.

– Jeśli mnie pamięć nie myli, w jednym miesiącu założyło się więcej rachunków niż w całym poprzednim roku. – powiedział prezes Squabera.

Dołącz już teraz!

– Od początku 2020 roku było zwiększone zainteresowanie. Ludzie z nieruchomości przechodzili na rynek akcji, bo ile tych mieszkań można mieć. Być może przyciągnęły ich spółki dywidendowe, być może chęć rozpoczęcia inwestowania. – stwierdził Albert Rokicki z Longterm.pl.

– Obserwowałem wiele powrotów weteranów, dinozaurów, którzy byli na początku roku i sparzyli się podczas krachu 2007-2009 i teraz robią drugie podejście. W styczniu było nieźle, ale to jednak marzec, kwiecień czy maj nawet to było nawet kilka razy więcej. – dodał Rokicki.

– To bardzo dobrze świadczy o inwestorach. Do tej pory zawsze utarło się w żargonie branżowym, że ulica kupuje zawsze na samym szczycie hossy. A tu ulica przyszła na dołku. – zauważył Michał Kobza, dyrektor rozwoju rynku GPW.

– To odwrócenie paradygmatu. Nie wiem, czy to wynika z tego, że przyszli ludzie bardziej świadomi finansowo i posiadający odpowiednie środki by inwestować, ale to jest coś innego, coś co odróżnia obecną sytuację od poprzednich sytuacji kryzysów. To jest bardzo dobre. – dodał Kobza.

Dalsza część rozmowy i więcej na temat problemu informacji poufnych znaleźć można na oficjalnej stronie konferencji ABC Inwestowania.

Jeśli nie zdążyłeś na wystąpienie online na żywo – bez obaw! Wystarczy, że zarejestrujesz się na na oficjalnej stronie wydarzenia. Czekają tam na Ciebie kolejne wystąpienia, ale także te, które już się odbyły. Całe wydarzenie jest bezpłatne!

Zarejestruj się i odbierz nagranie z konferencji!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here