Naga MarketsBitcoin (BTC) w 2021 r. spadnie poniżej 20 tys. dol., wynika z ankiety Deutsche BankNajlepsi analitycy zajmujący się zarówno kryptowalutami, jak i tradycyjnymi finansami, oczekują, że bitcoin osiągnie do roku cenę od 100 000 do 400 000 USD. Czy ich zdanie podzielają obecnie mali inwestorzy detaliczni? Okazuje się, że nie.

  • Tylko 12 proc. ankietowanych w badaniu jednego z banków sądzi, że bitcoin zdrożeje do więcej niż 100 000 USD w 2021 r.
  • Większość pozostaje dość sceptyczna. Sugeruje, że BTC będzie kosztowało maksymalnie ok. 50 000 USD. Jedna trzecia uważa, że kryptowaluta spadnie poniżej 20 000 USD.

“Ulica” nie wierzy w sukces bitcoina?

Jedynie 12 proc. respondentów ankiety Deutsche Bank uważa, że ​​bitcoin przekroczy cenę 100 000 USD w 2021 roku. Większość zgadza się z tym, że cena BTC wzrośnie w 2021 roku, ale będzie wahać się w przedziale od 20 000 do 49 999 USD. Mniej niż jedna trzecia respondentów uważa zaś, że ​​cena kryptowaluty spadnie w kolejnym roku poniżej 20 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy są innego zdania

W 2017 r. to tzw. “ulica” – czyli mali inwestorzy detaliczni (nierzadko bez doświadczenia w grze na giełdzie) – kupowała BTC i napędziła bańkę na kryptowalutach. W 2020 r. było trochę inaczej. Eksperci sądzą, że ostatnie wzrosty ceny były efektem działań dużych inwestorów instytucjonalnych, którzy zaczęli skupować BTC w odpowiedzi na niskie stopy procentowe w bankach. Innymi słowy woleli kupić kryptowalutę, niż trzymać środki na lokacie w banku.

Wielu ekspertów sądzi, że w 2021 r. wzrosty będą kontynuowane i przerodzą się w pełnoprawną bańkę. Czy tak będzie? Nowe dane ze wspomnianej ankiety pokazują, że mali inwestorzy detaliczni nie wchodzą jeszcze na rynek BTC, a przynajmniej nie wierzą, że cyfrowa waluta zdrożeje w procentach tak mocno, jak miało to miejsce trzy lata temu.

Czy powyższe dane powinny nas smucić? Nie. Mało tego, pokazują, że “ulica” nie weszła jeszcze – mimo ostatniej hossy – na rynek BTC. Gdy kryptowaluta zdrożeje do wyższych poziomów, na rynku zobaczymy zapewne napływ nowych inwestorów, którzy napędzą nową bańkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here