Naga MarketsUkraiński oligarcha kopie w USA kryptowalutyJeden z najbogatszych oligarchów na Ukrainie i były gubernator jednego z regionów kraju podobno wydobywa bitcoiny w fabryce zlokalizowanej w USA.

  • Jeden z najbogatszych obywateli Ukrainy, Igor Kołomoisky, ponoć kopie bitcoiny w USA. Proces ma miejsce w fabryce, która jest jego współwłasnością.
  • On sam uchodzi za dość kontrowersyjną postać, bowiem jest zamieszany w proceder domniemanego prania pieniędzy.

Ukraiński oligarcha kopie BTC

Według Radia Free Europe (znanego również jako Radio Liberty), Igor Kołomoisky, jeden z najbogatszych obywateli Ukrainy, wykorzystuje obiekty fabryki należącej do CC Metals & Alloys (CCMA) w Kentucky do wydobywania bitcoinów (BTC). Zakład zakończył produkcję żelazokrzemu w lipcu z powodu pandemii koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według radia, pomimo tego, że większość pracowników ma wrócić do pracy pod koniec roku, powiedziano im, że reszta personelu zostanie zwolniona, a sprzęt górniczy pozostanie włączony w obiekcie należącym do fabryki.

70-letnia fabryka jest współwłasnością Kołomojskiego, który ma również powiązania biznesowo-polityczne z obecnym prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim.

Pod warunkiem zachowania anonimowości, pracownicy firmy powiedzieli Radiu Wolna Europa, że ​​jeden z magazynów fabryki jest teraz wypełniony komputerami, które „wydobywają” kryptowaluty.

CCMA jest jedną z zaledwie trzech fabryk w USA, która produkuje żelazokrzemu, stop żelaza i krzemu, używany głównie do produkcji stali w celu zwiększenia jej wytrzymałości.

Chociaż zakład przynosił zyski od czasu jego powstania, pracownicy w rozmowie z radiem stwierdzili, że uważają, iż właściciele „źle zarządzali zakładem” i próbowali przenieść go do Miami, co zmniejszyło produkcję. To dlatego ukraińscy biznesmeni podobno rozpoczęli biznes oparty na kopaniu BTC.

Warto dodać, że Kentucky jest dobrze znane ze swoich niskich kosztów energii elektrycznej, co czyni go preferowanym miejscem docelowym dla tego typu obiektów służących do wydobywania kryptowalut.

Oligarchowie z problemami prawnymi

Zarówno Kolomoisky, jak i jego wspólnik Bogolyubov są również kontrowersyjnymi postaciami, ponieważ są oni przedmiotem śledztwa Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który twierdzi, że oligarchowie nieuczciwie zaciągnęli miliardowe pożyczki z Privatbanku w latach 2008-2016. Ponoć prali te fundusze za pośrednictwem innych firm.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here